Trenér Jan Pejša předem upozorňuje, že jarní část bude pro jeho svěřence ještě náročnější než ta podzimní, ve které uhráli mladí fotbalisté Karviné solidních 23 bodů.

Během zimní přípravy sehrálo béčko celkem sedm přípravných utkání. Čtyři vyhrálo a tři prohrálo. Nejzajímavější byl asi zápas s Polankou, ve kterém bylo k vidění devět branek a Ostravané vyhráli 5:4.

V generálce pak porazili, i s posilami z áčka, Český Těšín 2:0. „Dobře kombinačně vypadaly především druhé poločasy s Polankou a Českým Těšínem. Ale musíme přidat, to je jasné," uvědomuje si Pejša.

Hned dva hráči se v zimě připravovali také s A-týmem. Jednalo se brankáře Davida Dočekala a defenzivního hráče Adama Tarabu. „Kluci nabrali zkušenosti, které by se měly dřív nebo později projevit. Ale také oni sami musí na sobě cítit, že to k něčemu bylo a i nadále na sobě pracovat a snažit se zdokonalovat," řekl Jan Pejša.

Osmá příčka po podzimu ještě neznačí záchranu, což je jasný cíl pro jarní část. „Hlavně musíme sbírat body hned od začátku, ať máme co nejdřív klid. Ale bude to složité, to nepopírám," míní trenér karvinské rezervy.

V týmu již po podzimu nepokračují Jozef Roman, který odešel do třinecké juniorky, a také Pavel Hanzel a Přemek Pavlík, kteří jsou momentálně bez angažmá. V týmu budou na jaře alternovat i nadějní karvinští dorostenci.

Karviná B v přípravě: Karviná B – L. Petrovice 2:1 (Derík, Prokeš), Karviná B – Pustá Polom 3:1 (Puškáč, Ryšavý, Kubiena), Karviná B – Dětmarovice 0:1, Karviná B – Pawlowice 0:2, Karviná B – Bohumín 1:0 (Ryšavý), Karviná B – Polanka nad Odrou 4:5 (Káňa, Ryšavý, Kubiena, Halaška), Karviná B – Český Těšín 2:0 (Svatonský, Halaška).

Přišli: -
Odešli: Roman (jun. Třinec), Hanzel, P. Pavlík (oba bez angažmá)

Adam Januszek