Přestože si svěřenci domácího trenéra Richarda Švehlíka toužili spravit chuť po nedávných těsných porážkách, na kýžené vítězství nedosáhli. Oba týmy tak zůstávají blízko sestupovým vodám divizní tabulky.

Po dvou zápasech, kdy Viktorie vyšla střelecky naprázdno, se tentokrát už od úvodních minut objevil na hrotu útočník Mrázek. „Chtěli jsme se pokusit o agresivnější fotbal a čekali jsme, že právě Mrázek nám jako vyšší hráč pomůže se prosadit při standardních situacích," komentoval své rozhodnutí trenér Švehlík.

Ač tento záměr nevyšel úplně do puntíku, neměl kouč ke hře Přerova v první půli výraznějších připomínek. To, co ho však trápilo, byla nula, která po poločase znovu svítila u počtu gólů domácího týmu.

„Když přijde na zakončení, jsme málo důrazní. Chybí nám klasický střelec, co si umí vybrat místo ve vápně a tu šanci proměnit. Druhá věc je, že do koncovky stále chodíme v malém počtu. Přihrávající by měl mít možnost výběru mezi aspoň třemi, čtyřmi hráči. Bohužel my jsme tam jeden, dva a to je málo," vysvětlil kouč Viktorie.

Jelikož se stejně jako Přerov neprosadila gólově ani Karviná B, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.
Krátce po zahájení druhého dějství zužitkoval chytrou přihrávku Miky Kyselák a Hanáci se dostali do vedení.

Karvinští mladíci (ve žlutém) remizovali v Přerově.

Následná útočná aktivita Přerovských ale druhý gól nepřinesla, a ti se brzy rozhodli spíše kontrolovat zbývající průběh zápasu. To byla chyba. Po zaváhání gólmana Švédy, který hluboko v poli nezkrotil zpětnou přihrávku Koutného, doputoval míč k Ryšavému a karvinský útočník dalekonosnou střelou rozvlnil síť odkryté svatyně.

„Po úvodní brance jsme zvýšili aktivitu a nakonec dosáhli na vyrovnání. Kluci bojovali a ten gól si zasloužili," komentoval trenér Karviné Jan Pejša výsledný bod.

Viktorie Přerov – MFK OKD Karviná B 1:1 (0:0)

Branky: 48. Kyselák – 73. Ryšavý. Rozhodčí: Dohnálek – Gasnárek, Bartoň. ŽK: Václavíček – Procházka, Taraba, Siekiera, Ryšavý. Diváci: 100.

Karviná B: Dočekal – Kurz, Zielonka, Kloda, Nowinski – Derík (62. Molnári), Siekiera, Taraba, Procházka – Koutný, Ryšavý. Trenér: Jan Pejša.

Tomáš Stoklásek