Hosté z Lískovce, kteří spadají pod hlavičku Frýdku-Místku, jehož jsou farmou, vyrukovali na domácí tým s řadou hráčů A-mužstva. V základní sestavě se jich objevila víc než polovina. Domácí kouč Jan Pejša k této pomoci také sáhl, ale v ne takové míře. Do brány se postavil Martin Lipčák, na pravého beka Ondřej Cverna, v záloze operoval Lukáš Kurušta a na hrotu útoku Karim Diaby.

V bojovném utkání se příliš šancí neurodilo. Tu největší na straně hostů měl po čtvrthodině Staško, ale výborného Lipčáka nepřekonal. Domácí čekali na solidní příležitost do 38. minuty, kdy se míč po ose Kurušta, Koutný, Diaby dostal až k posledně jmenovanému, který to však měl v koncovce hodně těžké a nezamířil přesně.

Do druhé půle vystřídal Diabyho mladík Molnári, a tudíž trenér Pejša musel trochu přeskupit řady. Lískovec měl optickou převahu, ale nic světoborného a nebezpečného si nevytvořil.

Jediný gól padl v 66. minutě, kdy se po faulu na Siekieru dostal k míči Staško a propálil bezmocného Lipčáka – 0:1.

Zápasu by spíše slušela remíza, neboť i domácí měli šance, tu největší Kubiena, který postupoval sám na gólmana, jenže nedal. „Nezasloužili jsme si prohrát. Kluci dřeli a makali, ale pak přišel ten sporný okamžik a rozhodující gól. Musíme se zlepšit v ofenzivě," poznamenal trenér béčka Jan Pejša.

MFK OKD Karviná B – Sokol Lískovec 0:1 (0:1)

Branka: 66. Staško. Rozhodčí: Adamec. ŽK: 0:0. Diváci: 50.

Karviná B: Lipčák – O. Cverna, Zielonka, Kloda, Taraba – Kurušta, Siekiera – Koutný, Kubiena, Nowinski – Diaby (46. Molnári). Trenér: Jan Pejša.

Adam Januszek