Přitom se nedá říct, že by se na hlavním stadionu místního ligového Piastu nic nedělo. Šance byly na obou stranách. Aktivnější Karviná trefila v první půli tyč Ostrákem, v další šanci mířil Santos pouze do boční sítě.

Domácí měli několik nadějných náznaků, střely létaly kolem Neumanovy brány, nebo se k němu vůbec nedostaly díky obětavé práci hráčů před ním. Největší šanci domácích zablokoval Mangabeira.

Duel ve stylu nahoru dolů pokračoval i po změně stran, střel neubývalo, šance se vyskytly rovněž. Janečka hlavou netrefil přesně, domácí zase neuspěli ze závarů před Hrdličkou, který ke konci zabránil velké šanci, když se napasoval k tyči své brány a míč do sítě nepustil.

Asistent karvinského trenéra Jarábka Marek Bielan viděl utkání takto: „Byl to zápas s šancemi na obou stranách bez většího tempa, šlo o typický přípravný duel. Každopádně za konfrontaci s velice silným polským soupeřem jsme rádi.“

Do svého bývalého působiště se vrátil Michal Papadopulos. „Na Gliwice si uchovávám jen hezké vzpomínky, byl jsem rád, že jsem se zase potkal s bývalými spoluhráči a přáteli z klubu. Zápas to byl dobrý, klasický přípravný. Hlavně, že se nikdo nezranil,“ zhodnotil duel v kostce karvinský útočník.

Piast Gliwice – MFK Karviná 0:0

Karviná 1. poločas: Neuman – Santos, Dramé, Twardzik – Ndefe, Hanousek, Mangabeira, Qose, Mikuš – Ostrák, Papadopulos.

Karviná 2. poločas: Hrdlička – Janečka, Šindelář, Stropek – Ndefe, Qose, Želizko, Jursa – Ostrák, Santos, Mikuš. Trenér: Jarábek.

Házenkáři Baníku Karviná startují novou sezonu.
Házenkáři Baníku jdou do boje. Ambice? Ty nejvyšší! V EHF Cupu s Ferlachem
V Těrlicku mají novou sportovní halu. Rezervační systém už funguje.
Těrličtí sportovci se dočkali, mají moderní halu