Takto přistupovali k venkovnímu zisku hráči i realizační tým Těšína. V duelu dvou ohrožených týmů neprohráli a trenér Lubomír Luhový bodoval ve třetím utkání po sobě. Ve středu jej čeká s mužstvem dohrávka ve Frenštátě pod Radhoštěm.

„V Šenově jsme viděli klasický záchranářský zápas, tedy spíš bojovnost, důraz a nasazení na úkor herní kvality. Ale to se dá předpokládat. Pro mě je prvořadé, že hráči prokazují chuť a vůli po vítězství. Zlepšený herní projev přijde až s výsledky a s uklidněním situace. Teď bojujeme o záchranu a mužstvo je pod tlakem, to se nehraje v žádné soutěži dobře,“ poznamenal trenér Těšína Lubomír Luhový, sám vynikající československý plejer, který se umí vžít do pozice hráče.

Těšíňané nicméně i v Šenově prokazovali, že jsou na správné cestě k udržení v přeboru. Nervózní poločas zvládli, vedli a jen nedorozumění brankáře s obranou mělo za následek šenovské vyrovnání pár chvil před skončením půle.

Ani gól do šatny ale hosty nezlomil a po obrátce znovu vedli. Autor obou branek Peter Kiška měl pak na noze minimálně hattrick, protože v průběhu zápasu šel sám třikrát na brankáře. Nakonec na něj nedosáhl a Šenov po dalším centrovaném míči srovnal na konečných 2:2.

„To je asi jediné, co nás mrzí. Obdrželi jsme dvě laciné branky po centrech, ale mužstvo bojovalo a dřelo, takže tady mu nemohu nic vyčítat. Máme další bod a prostě pokračujeme dál. Ve hře jich je ještě dost,“ poznamenal Luhový.

SK Šenov – FK Český Těšín 2:2 (1:1)

Branky: 44. Maleňák, 79. Klimša – 33. a 53. Kiška. Rozhodčí: Šujan – Lalík, Ham. ŽK: 4:4. Diváci: 110.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek, Rac, Byrtus – Michalisko (66. J. Zogata), Mendrok, Kantor, S. Zogata – Kiška, Folwarczny. Trenér: Lubomír Luhový.