V utkání proti Bílovci jim chyběli zkušení Kantor s Kiškou, ale domácí je skvěle nahradili. „Utkání se pro nás vyvíjelo z herního hlediska dobře. Hráči nekazili. Nicméně jsme v první půli působili trochu ospale a vytvořili jsme si jen dvě gólovky," shrnul první dějství trenér Těšína Richard Beneš.

V té první se Hradečný probil do vápna a chtěl zakončovat, ale do cesty se mu přimotal spoluhráč Folwarczny a o šanci ho připravil. „Srazili se, ještě, že to Hradec neodnesl zraněním," kroutil hlavou Beneš.

Ve druhé šanci se ocitl S. Zogata po přihrávce od Konečného, ale první střelu mu gólman chytil, druhou mu zastavil obránce a ke třetí se už Zogata nedostal. „Bílovec nehrál špatně, ale více ze hry jsme měli určitě my. Bylo tam snad osm rohů, ale kopali jsme to špatně," podotkl Beneš.

Ve druhé půli už domácí přidali góly. Nejprve však zahodili penaltu. „To je taková naše tradice. Když se jako již tradičně nadřeme na gól, tak si ještě dovolíme luxus a penaltou pohrdneme," nechápal kouč Těšína. Kupczakovi jeho střelu zneškodnil brankář Nykš, nicméně z následného rohu se prosadil hlavou kapitán Rac. Týden poté, co si z Krnova přivezl otřes mozku…

Bílovec ve snaze o srovnání otvíral hru, domácí chodili do jeho obrany, ale pojišťující branku se jim dlouho nedařilo vstřelit. „Byly tam jen nějaké polostřely a po chybě hostů v rozehrávce Hradečného lob snad ze čtyřiceti metrů. Tohle si zasloužilo gól," zalitoval Beneš pohotové rány Hradečného, kterou vyhlavičkoval Marák z prázdné brány.

Hradečný se však gólu, který si zasloužil, přece jen dočkal. Jeho pokus z 82. minuty odskočil na drnu do protipohybu gólmana a byla z toho „pukavka". „No, i takové góly padají," smál se Beneš.
Těšín tak znovu bodoval a navíc udržel vzadu nulu. Z vychytaného čistého konta měl jistě radost i novopečený otec Břetislav Gradek, jemuž manželka přivedla na svět dcerku Růženku. „Asi proto se tak snažil," usmál se Richard Beneš.

FK Český Těšín – FC Bílovec 2:0 (0:0)

Branky: 62. Rac, 82. Hradečný. Rozhodčí: Lukašík – Čuba, Dytková. ŽK: 1:1. Diváci: 150.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Kupczak, Rac, Popelka – Konečný (80. Malyjurek), Sostřonek, S. Zogata (89. Szkutek ml.), Hradečný (90. Alexa) – Michalisko (70. J. Zogata) – Folwarczny (65. Lojek). Trenér: Richard Beneš.