„Hrajeme doma, tak bod je málo, ale když se podíváme na soupeře, tak byl asi nejkvalitnější, se kterým jsme se zatím utkali,“ přiznal po utkání trenér Bohumína Marek Poštulka.

Pro domácí bylo důležité, že přežili úvodní nápor soupeře, který si vypracoval tři vyložené šance. Útočník Nekuda i záložník Kaďorek však nechali vyniknout skvělého brankáře Bosporu Jakuba Švrčinu. „Tyhle neproměněné šance rozhodly. Pak se hra srovnala, příležitosti měl i Bohumín a spadnout to mohlo na obou stranách,“ uvedl hostující kouč Roman Matějka.

„Přežili jsme dvacet minut jejich náporu, kdy měli dvě tutové šance, Švrča nás ale podržel. A pak jsme se jim vyrovnali, v závěru i přehrávali. Nakonec je ale remíza asi spravedlivá,“ uznal Poštulka, jehož mužstvo si vytvořilo také několik nadějných příležitostí. „Tentokrát jich ale nebylo žádné závratné množství, celkově však hoříme na koncovku,“ dodal bývalý útočník.

Ačkoli po pěti kolech Bospor nasbíral čtyři body za čtyři remízy a v tabulce mu patří čtrnácté místo, s výkony mohou být trenéři spokojeni. „Až na výpadek v Jičíně ano, protože každý zápas odjezdí naplno a zatím nás nikdo nepřehrál. Akorát nás trápí koncovka, snad to někde zlomíme, už musíme udělat nějaké vítězství, protože remíza je v tříbodovém systému málo,“ uvědomuje si Marek Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FK Kozlovice 0:0
Rozhodčí: Volek – Mikeska, Bebenek. ŽK: Socha, L. Poštulka – Pavelka. Diváci: 350.
Bohumín: Švrčina – L. Poštulka, Socha, Košťál, Baculák – Sittek, Vaclík (89. Kubinski), Palej, Nowinski – Hanus – Ptáček (82. Jatagandzidis). Trenéři: M. Poštulka, Vyrobik, Kempný.