Fotbalisté Bohumína remizovali v duelu 23. kola divize na vlastní půdě s Hranicemi 2:2 a dál tak zůstávají v boji o záchranu čtvrté nejvyšší soutěže.

Stále však mají na desátém místě poměrně pohodlný odstup. Od čtrnáctých Hranic je dělí sedm bodů, od patnáctého Šternberku dokonce devět. „Bude to ale ještě těžký boj o záchranu,“ myslí si trenér Marek Poštulka.

Proti Hranicím začal jeho tým dobře a ve 25. minutě ho povedenou hlavičkou poslal do vedení Halaška. Jenže hned vzápětí selhala obrana Bosporu a Kuchař překonal navrátilce do branky Jakuba Švrčinu – 1:1.

„Zase jsme v euforii, otevřeme jejich pravou stranu a necháme si vyrovnat. To jsou chyby, které nás budou trápit a štvát. Teď nám navíc odešli oba střeďáci, takže to není jednoduché,“ uvedl Marek Poštulka, jehož tým několikrát podržel Švrčina, nastoupivší po otřesu mozku v ragbyové helmě. Zároveň na opačné straně se nejednou proti domácím střelcům předvedl gólman Tomečka.

Právě po jeho nákopu se dostaly Hranice do vedení, když míč propadl až ke Kušnerovi a ten šest minut před koncem přiblížil hosty ke třem bodům. „Byl tam odkop, nějak se mu to zamotalo pod nohou, k nám se to neodrazilo, místo toho to dostal na placku a dal gól,“ usmíval se nevěřícně Poštulka.

Alespoň bod ale ještě stačil zajistit povedenou střelou František Hanus. „Co k tomu říct? Nějaké šance byly na obou stranách, nakonec je remíza asi spravedlivá, ale pro nás je to obrovská ztráta, protože jsme měli brát tři body,“ pokrčil rameny Poštulka.

„Nemáme v poslední době štěstí, nic se k nám neodrazí. Snahu klukům ale nemohu vytknout. Zároveň však není ani síla, protože loni jsme to v závěrečných dvaceti minutách vždy zlomili. Dnes? Nic. Většina v té době umírá. Musíme se prát dál,“ přiznal na závěr bývalý skvělý útočník.

Bospor Bohumín – SK Hranice 2:2 (1:1)

Branky: 25. Halaška, 88. F. Hanus – 26. Kuchař, 84. Kušner. Rozhodčí: Kovářčík – Kozubík, Mojžíš. ŽK: 4:3. Diváci: 250.

Bohumín: Švrčina – Šiška, Leibl, Košťál, Baculák (75. L. Poštulka) – Halaška, F. Hanus, Palej (75. Ferenc), Vaclík (46. Padych), Nowinski – Jatagandzidis. Trenéři: Vyrobik, M. Poštulka a Kempný.