Nikdo asi neočekával, že by bohumínští mohli na půdě suveréna krajského přeboru, který má postup na dosah, bodovat či dokonce vyhrát. Výsledek ale překonal i nejpesimističtější možnosti.

Neuwirthovi svěřenci totiž na začátku nepřipomínali aktéry zápasu, ale jen jeho diváky. A domácí toho náležitě využili. Postupně rozvlnili síť za Gladišem Levčík, Hubeňák a dvakrát Maceček, které ve 23. minutě(!) doplnil proměněnou penaltou Václavík.

„Prohrávat za dvacet minut 5:0 jsem neviděl ani 
v pralesní lize, natož v krajském přeboru," přiznal Neuwirth.

Dvouciferného debaklu se však nebál. „Znám to ze své kariéry a zkušeností, že za takového stavu se soupeř uspokojí. Potom už Petřkovice moc šancí neměly. Možná dvě tři, včetně neproměněné penalty. Z toho daly jeden gól. Dopadlo to ještě milosrdně," uznal.

„Problém byl, že z prvních pěti střel jsme čtyřikrát inkasovali. Bylo to způsobeno nezodpovědnou hrou kluků a také strachem ze soupeře, který je první a jde za postupem," myslí si Neuwirth.

„Přístup, který není ideální, však tomu odpovídá. Dnes máme trénink, takže tam si to vyříkáme," dodal bývalý stoper Baníku.
Bohumín tak i díky dalším výsledkům klesl na patnácté místo, které zřejmě bude sestupové. Do konce sezony chybí pět kol, v nichž většinou nastoupí proti týmům, se kterými se zároveň bijí o záchranu. Prvním bude už v neděli Břidličná.

„Je sice pravda, že vyjma Českého Těšína máme ostatní zápasy s týmy, které jsou s námi dole, ale pokud nezvládneme duel s Břidličnou, což je pro nás zápas jara, tak už bude situace opravdu kritická," uvědomuje si Aleš Neuwirth.

Krajské celky v přeboru se dlouho utěšovaly skutečností, že vývoj ve vyšších soutěžích sestupem ohroženým týmům nahrává, ale divizní Lískovec podle všeho svůj boj o udržení začíná těžce prohrávat a proto je pro Bohumín bezpodmínečně nutné obsadit nejhůře čtrnáctou pozici.

Odra Petřkovice – FK Bohumín 6:0 (5:0)

Branky: 11., 17. a 83. Maceček, 3. Levčík, 8. Hubeňák, 23. z pen. Václavík. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 0:2. Diváci: 120.

Bohumín: Gladiš (30. Goj) – Szkuta, Šiška, Košťál, Seget – Věčorek – Ciesarik, Kubinski, Šipula (50. Gorniok), Socha (75. Vykydal) – Jatagandzidis. Trenér: Aleš Neuwirth.