Střetnutí se zlomilo ve své polovině. Zatímco Heřmanice nedokázaly své náznaky příležitostí dotáhnout ke střele a ohrožení Gladišovy branky, tak domácí v poslední desetiminutovce začali úřadovat a na konci poločasu Seget se Sittkem rozehráli roh nakrátko, centr druhého jmenovaného přistál na hlavě Košťala, a ten rozvlnil síť.

„První gól byl hodně důležitý. Přece jen každý tým zasáhne, když inkasuje prakticky z poslední akce poločasu," řekl po utkání trenér Bohumína Marek Poštulka, jehož tým čekal na první gól do sítě Heřmanic 315 minut.

„Herně to byl vyrovnaný zápas, ale Bohumín šel důrazněji za vítězstvím a tímto gólem se vše zlomilo. Nešťastně jsme inkasovali do šatny, navíc svoje příležitosti jsme do brány nedotlačili. Díky tomu jsme si tady bodovat nezasloužili. Soupeř byl lepší," přiznal kouč ostravského celku Jaroslav Mlčoch.

Po obrátce mohl druhou trefu domácích přidat Sittek, jenže ránu z nadějné pozice v pokutovém území mu obrana Heřmanic stačila zablokovat. Bohumínští se tak dočkali až dvacet minut před koncem, když chybu hostů v rozehrávce potrestal Jatagandzidis.

„Oni byli nebezpeční hlavně při standardkách, kdy rohy zahrávali přímo do chumlu hráčů stojícího prakticky na brankové čáře, to se hrozně těžko brání. Naštěstí jsme dali druhý pojišťující gól, takže jsme se po delší době nemuseli strachovat o výsledek až do úplného konce," byl rád Poštulka.

Jeho svěřenci mohli ještě v úplném závěru přidat třetí branku, ovšem Šiškovu střelu vykopl z brankové čáry Frohlich. Přesto byl Poštulka naprosto spokojený. Poprvé na jaře vyhrál, poprvé mohl vybírat z plné lavičky a k tomu se mu dlouhé době vrátil záložník Lukáš Graňák.

„Dlouho nehrál, rozehrávka byla horší, ale to se časem spraví. Věřím, že nám pomůže ve zkvalitnění středu hřiště," vysvětlil Poštulka na závěr návrat hráče, který před rokem v Bohumíně skončil kvůli chybě s hostováním.

FK Bohumín – FC Heřmanice 2:0 (1:0)

Branky: 45(+1). Košťál, 70. Jatagandzidis. Rozhodčí: Šištík. ŽK: 1:2. Diváci: 200.

Bohumín: Gladiš – Poštulka, Šiška, Košťál, Seget – Sittek, Kubinski, Graňák, Górniok (85. Ciesarik) – Socha (88. Musil) – Jatagandzidis (75. Šindler). Trenér: Marek Poštulka.