Byť tím svěřenci Marka Poštulky domácím radost z postupu nepřekazili, o lehkou kaňku se zasloužili. Jestli si totiž někdo myslel, že jistého vítěze přeboru přijedou do divize vyprovodit potleskem, nechají si nasázet půltucet gólů a bryskně „odfičí" zpět do mlhy tvořené kouřem ze železárenských komínů, byl zklamán.

Místo toho Bospor na Opavsku loupil, jak mohl. „Výsledek je pěkný a jsem s ním samozřejmě spokojený. Fotbalově to sice mohlo být daleko lepší, ale kolikrát hrajeme dobře a prohrajeme, takže tentokrát, když platil opak, se určitě nebudeme zlobit" pousmál se Marek Poštulka po výhře o dvě branky.

Zajímavostí bylo, že kvůli disciplinárnímu trestu Marka Gladiše a pracovním povinnostem Maria Murína musel Poštulka nasadit do hry až třetího brankáře Kamila Vykydala, jenž den předtím v dresu „béčka" inkasoval devět branek v okresním přeboru od Doubravy.

„To je pravda, ale myslím, že mě to na Polom dobře připravilo. Takový program je fajn a mně to vyhovovalo," prozradil Deníku Vykydal.

Nervózní zkušený čtyřicetiletý veterán nebyl. „Neměl jsem co ztratit, chytal jsem v klidu. Ve svých letech jsem si to užil, kluci i trenéři mě navíc podrželi a podpořili. Rád jsem byl součástí tohoto týmu a pomohl k výhře. Pocity jsou výborné," dodal Kamil Vykydal.

SC Pustá Polom – Bospor Bohumín 2:4 (1:1)

Branky: 29. F. Štýbar, 76. N. Štýbar – 57. a 90. Socha, 37. Kurušta, 77. Jatagandzidis. Rozhodčí: Čuba – Potiorek, Opěla. ŽK: 0:1. Diváci: 130.

Bohumín: Vykydal – P. Poštulka (82. Szkuta), L. Poštulka, Šiška, Socha – Sittek, Hanus (46. Górniok), Kubinski, Kalous (69. Jatagandzidis) – Kurušta, Opic. Trenér: Marek Poštulka.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.