Už jistý sestupující z Brumova jim kladl nečekaný odpor. „Můžeme si za to sami. Než jsme dali gól, hráli jsme aktivně, nabízeli se, vytvářeli si šance. Pak jsme vedli a najednou, jako když utne,“ divil se trenér Bosporu Martin Špička.

Domácí ožili, zřejmě se nechtěli loučit se soutěží dalším nezdarem, Bohumím měl však k dispozici několik kontrů. „Z těch našich brejků se rozhodně dalo něco vytěžit. Hrálo se ve velkém vedru, věřím tomu, že kdybychom dali druhý nebo třetí gól, tak domácí definitivně odpadli,“ mrzelo Špičku.

Což se nestalo, takže Brumov nejenže neodpadl, ale naopak ožil. „Měli tam pár dobrých šancí, určitě si zasloužili vyrovnat,“ uznal sportovně trenér Bohumína. V 74. minutě se o to postaral Kolouch.

Bohumín mohl v závěru přece jen rozhodnout o své výhře. Po faulu na Františka Hanuse kopal tři minuty před koncem penaltu. K ní se postavil sám postižený, ale znovu potvrdil, že faulovaný hráč by na penaltu chodit neměl.

„Asi si věřil. Je to škoda, ale o výhře jsme měli rozhodnout už v tom prvním poločase. Tam jsme měli Brumovu odskočit. Musím věřit, že při rozlučce s Jeseníkem budeme produktivnější v koncovce,“ doufá Špička a pozval diváky na neděli, kdy Bohumín doma hraje závěrečný zápas.

Elseremo Brumov – Bospor Bohumín 1:1 (0:1)

Branky: 74. Kolouch – 10. Padych. Rozhodčí: Hanák – Slováček, Bernatík. ŽK: 3:2. Diváci: 100.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Leibl, Košťál, Nowinski (85. Šiška) – Halaška (73. Ferenc), Vaclík (76. L. Poštulka), F. Hanus, Palej, Padych – M. Hanus. Trenér: Martin Špička.