Na svěřence Marka Poštulky se v současnosti vyplatí chodit. Nejenže počtvrté za sebou bodovali, navíc sází hromady branek. Po Polance, Heřmanicích a Frenštátu to poznala i Břidličná. Celkově 
v těchto utkáních Sittek a spol. nastříleli čtrnáct gólů!

Tentokrát však ani čtyři do sítě Kovohutí na vítězství nestačily. Hattrickem se blýskl Raymond Darkeh, který dal hostům dvougólový náskok. Ten rychle smazal dvěma góly Jaroslav Kubinski a vzápětí duel otočil na 3:2 Jakub Sittek.

Jenže Darkeh s Holčákem zase rychle vedení Břidličné vrátili. „Tři góly jsme dostali po vlastních chybách, ale vážím si toho, že jsme to dokázali otočit. Je škoda, že za stavu 3:2 jsme hru nezklidnili. Je to ale spravedlivá remíza," uznal trenér Bosporu Marek Poštulka.

Nerozhodný výsledek zajistil patnáct minut před koncem Lukáš Kalous. Náhradník, který byl na hřišti sotva pět minut, svým premiérovým gólem mezi dospělými určil konečné skóre na 4:4.

„Při rozcvičce jsem se díval na obrannou činnost soupeře 
a zjistil jsem, že jim tam chybí rychlostní typy, což je má doména. Toho jsem využil a díky dobrému výběru místa jsem se ocitl v prostoru, kde jsem mohl skórovat," popsal Kalous situaci vedoucí ke gólu.

Radost z branky nijak neskrýval. „Jsem rád, že jsem mohl v zápase plném zvratů přispět alespoň k remíze," dodal.

„Určitě si tímto výkonem, stejně jako v předchozím zápase, řekl o základní sestavu. Teď jej ale za první gól čeká zápisné," upozornil s úsměvem Marek Poštulka. „S tím se počítá," odvětil mladý záložník, který v minulém ročníku skončil s devatenáctkou Karviné v celorepublikové soutěži na třetím místě.

Jinak je ale pro Bohumín bod ze zápasu málo. „Herně jsme určitě nepropadli, byli jsme fotbalovější, pro diváka to byl výborný zápas. Břidličná hrála na brejky, které jsme ubránit nezvládli. Je škoda, že jsme nepotvrdili body zvenku," pokrčil Poštulka rameny.

„I přes velmi dobrý výkon a krásné branky je to ztráta, ale tragédii z toho neděláme, byť skóre 4:4 je i na můj vkus hodně divoké," uzavřel své hodnocení bývalý útočník Baníku Ostrava.

Bospor Bohumín – Kovohutě Břidličná 4:4 (1:2)

Branky: 45. a 53. Kubinski, 57. Sittek, 75. Kalous – 15., 40. a 64. Darkeh, 67. Josef Holčák. Rozhodčí: Čecháček – Takáč, Kotala. ŽK: 3:3. Diváci: 150.

Bohumín: Gladiš – Patrik Poštulka, Šiška, Košťál, Górniok – Sittek, Kempný, Kubinski, Nowinski – Socha (70. Kalous) – Jatagandzidis. Trenér: Marek Poštulka.