Milovník technického fotbalu by v neděli v Polance nadšený příliš nebyl. K vidění totiž na obou stranách bylo především nasazení, bojovnost a tvrdé souboje bez vyložených šancí. Domácí důležitý duel ve svůj prospěch rozhodli po přestávce.

Nejprve Fromelius poslal obloučkem do střelecké příležitosti Stanovského, který se dlouho nad situací nerozpakoval a s pomocí tyče propálil Gladiše. Už za jedenáct minut pak Woznica kopal rohový kop, na který si naskočil špatně hlídaný Bartoš a druhým gólem potvrdil tři body pro Polanku.

„Zápas byl především o bojovnosti, nasazení a bylo jasné, že rozhodne první gól. Do té doby si ani jedno z mužstev nevytvořilo vyloženou šanci. Jsem rád, že se poprvé na jaře trefil Honza Stanovský, kterému to v přípravě padalo. Výhru jsme už potřebovali jako sůl," prohlásil po utkání trenér Polanky Petr Souček, kterému tak spadl kámen ze srdce.

Opačné pocity byly pochopitelně na straně svěřenců Marka Poštulky. „Jsme zklamaní. Nepřijeli jsme sem prohrát a alespoň bod jsme si chtěli odvézt, jenže v prvním poločase jsme byli zakřiknutí, Polanka na nás vlétla. Postupně jsme se dostávali do hry, zlepšili se a hráli svou hru. Něco jsme si vytvořili, ale na gól to bylo málo," pronesl Poštulkův asistent Ivo Cichoň.

FK SK Polanka – FK Bohumín 2:0 (0:0)

Branky: 56. Stanovský, 67. Bartoš. Rozhodčí: Tomšík. ŽK: 1:4. Diváci: 100.

Bohumín: Gladiš – Poštulka, Šiška, Košťál, Seget – Sittek, Kubinski, Górniok (9. Ciesarik), Šindler – Socha – Jatagandzidis. Trenér: Marek Poštulka.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.