Právě předchozí nezdary venku přibrzdily do té doby skvěle šlapající stroj. Proti Háji ho tak bylo nutné znovu „nahodit", což se vybojovaným vítězstvím podařilo. „První poločas byl mrtvý, druhý zase odbojovaný. Výkon nebyl nic moc, ale máme tři body, což je hlavní," měl po zápase jasno trenér Bosporu Marek Poštulka.

Bohumín k triumfu nasměroval po půlhodině hry stoper Petr Šiška, který už tou dobou možná na hřišti být ani neměl, jelikož si chvíli před trefou stěžoval na bolest v lýtku. Když pak došlo na standardku, tak „na rozloučenou" skóroval a vzápětí vystřídal.

„I druhou branku jsme dali po standardce, což je vedle zisku bodů a toho, že si Háj nevytvořil snad žádnou gólovou situaci, další pozitivum. S výkonem ale spokojený nejsem," řekl Poštulka.

Zápas přinesl karetní mariáš, když hned devět hráčů na place vidělo žlutou kartu. Podle Poštulky mohli někteří dopadnout i hůř. „S Hájem je to vždy vyhecované a tvrdé, prostě mají takový styl hry. Myslím, že řada kluků mohla být ráda, že ze hřiště odešla jen s tou žlutou," mínil.

„Minulé zápasy na hráče měly určitý dopad. Naší hře chybí lehkost a pohoda. Jsem ale rád, že jsme využili možnosti to zlomit a vyhráli," dodal Marek Poštulka.

Celek, který loni krajský přebor zachránil jen díky okolnostem ve vyšších soutěžích, se tak se ziskem 21 bodů výrazně přiblížil k základnímu cíli – záchraně. „Na podzim potřebujeme ještě tři body. Myslím si, že jaro by pak už mělo být v klidu," uvedl Poštulka před závěrečnými duely roku v Orlové a s Markvartovicemi.

„Orlovou jsem viděl hrát, Česťa (trenér Orlové Kročil - pozn. aut.) na nás také šestkrát či sedmkrát přišel, takže určitě ví, co lze čekat. My můžeme jen překvapit, a o to se i pokusíme," slíbil Poštulka na dálku nedalekému soupeři. „Jak? V hlavě něco mám, ale neprozradím. Proti silnějším jsme vždy uměli bodovat. Věřím, že se to povede i teď," zakončil před blížícím se okresním derby bývalý útočník Baníku Ostrava.

Bospor Bohumín – TJ Háj ve Slezsku 2:0 (1:0)

Branky: 31. Šiška, 50. Sittek. Rozhodčí: Svoboda – Ochodek, Futerko. ŽK: 3:6. Diváci: 120.

Bohumín: Gladiš – Patrik Poštulka (82. Jadamík), Košťál, Šiška (31. Górniok), Nowinski – Sittek, Kempný, Palej, Kalous (76. Szkuta) – Socha (58. Kubinski) – Jataganzidis (65. Opic). Trenér: Marek Poštulka.