„Chtěli jsme to Bohumínu znepříjemnit a vyzkoušet si, zda jsme s tak kvalitním mančaftem schopni hrát. První poločas byl ještě dobrý, oni dali pěkný gól a ve druhém jsem jim namazal já," byl k sobě kritický brankář a předseda Polanky Radovan Řehulka.

Ten hned na začátku zneškodnil hlavičku Františka Hanuse, ale vzápětí stejný hráč překonal Řehulku střelou z dálky. A zkušený záložník mohl skórovat znovu ve 30. minutě, kdy ho ale Řehulka vychytal. Posléze musel kvůli zranění vystřídat.

Hosté nejnebezpečněji zahrozili krátce před poločasem, kdy Mašlankovu krásnou ránu konečky prstů vytáhl na břevno brankář Švrčina. „První poločas byl vyrovnaný, ale po mé chybě už věděli, co dělají a s přehledem to dohráli do konce. To rozhodlo," vzpomenul Řehulka moment z 50. minuty, po kterém skóroval Lukáš Poštulka.

V závěru po rohu upravil na konečných 3:0 David Jatagandzidis, čímž odstartoval bohumínskou radost ze stvrzení postupu do divize. „Polanka mě překvapila kombinačně i herně. Snažili se využívat výškové převahy, takže to byl nepříjemný soupeř. Pomohla nám ale první branka, po níž jsme to kontrolovali," uvedl kouč Bohumína Marek Poštulka.

V areálu Pavla Srnička pak probíhaly oslavy s fanoušky i mezi hráči. Šampaňské, doutníky, fotky, vítězné (nebo mistrovské) kolečko a chybět nemohly ani trika s nápisem „DIVIZE! KDO SI POČKÁ, TEN SE DOČKÁ. KLIDNĚ (SKORO) 20 LET!"

„Fotbal se pro tohle dělá, takže doufám, že si oslavy pořádně užijeme. Hlavně kluci, já jdu ráno do práce," smál se Poštulka.

„Povedlo se poskládat tým, který měl chuť, šťávu, sedl si a trenéři to ukoučovali. Každý odvedl velkou práci a navíc mnozí hráči našli své nové posty, na kterých dosud nehráli," uvedl předseda klubu Lukáš Fluxa a vrhl se nejen do víru radosti, ale i do bahna na hřišti.

FK Bospor Bohumín - FK SK Polanka 3:0 (1:0)

Branky: 4. Hanus, 50. L. Poštulka, 80. Jatagandzidis. Rozhodčí: Vranay - Fajkus, Picmaus. ŽK: Vaclík, L. Poštulka - Andrýsek, Borgosz. Diváci: 300.

Bohumín: Švrčina - Ferenc, L. Poštulka, Socha, Baculák - Sittek (78. P. Poštulka), Palej, Vaclík (86. Šiška), Nowinski (74. Kalous) - Hanus (43. Jatagandzidis) - Kubinski (65. Opic). Trenéři: M. Poštulka a Kempný.

Více informací a ohlasů se dočtete v úterní příloze Karvinského a havířovského deníku Region…