První možnost totiž nevyužili, když o víkendu prohráli v zajímavém zápase na hřišti druhých Heřmanic 2:3 a nezískali tak alespoň kýženou remízu, která by jim zajistila prvenství v krajském přeboru.

Bospor mohl poslat do vedení v 17. minutě František Hanus, ale nařízenou penaltu za ruku Marka Šimáčka poslal jen do břevna. A tak přišel tret, jelikož prakticky z protiútoku na druhé straně fauloval Socha Ghaňana Effu a Erik Opata se z „desítky" nemýlil.

„Bez výmluv, faul to byl. Je to škoda, protože třicet vteřin předtím jsme penaltu kopali my a nedali. Místo toho, abychom vedli, tak jsme prohrávali," řekl penaltový „hřišník" Dušan Socha.

Vyrovnat pak mohl Košťál, ale hlavou přestřelil a Hanus vzápětí smolně vykopl z branky pokus spoluhráče Kubinského. A tak došlo na druhý úder domácích. Potůček sice brejk do gólu ještě nedotáhl, to se však povedlo devět minut před pauzou Patriku Schwarzovi.

Po obrátce vyvinul Bohumín velkou ofenzivní snahu a trefami Hanuse s Jatagandzidisem vyrovnal. Poslední slovo však měli domácí. Manteyho přímý kop proměnil ve vítězný gól střídající Ondřej Strojek. „Hrálo tam velkou roli slunce, myslím, že Stroja ani nevěděl, že ho míč trefil," uvedl Socha.

Trenér Bosporu Marek Poštulka své svěřence chválil. „Kluci podali s kvalitním soupeřem výborný výkon, po němž není ostuda prohrát. Naopak, mohou se podívat komukoli do očí. Ve druhé půli jsme Heřmanice takřka nepustili k naší bráně, srovnali stav z 0:2 na 2:2, bohužel vítězný gól padl z takové ‚čudly'," hodnotil. „To se ale ve fotbale stává. Kolikrát jsme hráli špatně, ale vyhráli jsme. Máme další tři mečboly a uděláme maximum, abychom druhý proměnili a mohli slavit," dodal Poštulka.

Podobně mluvil také Socha. „Kdo na zápase byl, viděl, jak jsme hladoví po postupu. Věřím, že doma s Polankou uděláme peklo a vyjde to. Tím bych chtěl všechny fandy pozvat," zakončil obránce, který v závěru převzal po Romanu Košťálovi kapitánskou pásku.

FC Heřmanice – Bospor Bohumín 3:2 (2:0)

Branky: 20. z pen. Opata, 36. P. Schwarz, 78. Strojek – 54. Hanus, 68. Jatagandzidis. Rozhodčí: Tilkeridis – Šimeček, Jurček. ŽK: 1:0. Diváci: 236.

Bohumín: Švrčina – Ferenc, Socha, Košťál (82. Opic), Baculák – Sittek, Vaclík, Palej, Nowinski – Hanus – Kubinski (69. Jatagandzidis). Trenéři: M. Poštulka a Kempný.