Po utkání bylo jasné, že přezimují v čele soutěže. Na druhé Heřmanice totiž mají před úvodním předehrávaným jarním kolem už čtyřbodový náskok.

Dosud třetí Břidličnou porazil Bospor góly v prvním poločase, kdy se postupně trefili Socha, Jatagandzidis a vlastní branku si vstřelil hostující Kamil Kocúr.

„První poločas byl výborný, hráli jsme dobře a dali tři góly. Je škoda, že po přestávce jsme nepotrestali jejich chyby a neprosadili se víckrát," hodnotil Marek Poštulka.

Fotbalisté Bohumína (žlutomodré dresy) zvládli jeden ze šlágrů předposledního kola krajského přeboru výtečně.

Lídr tabulky bez potíží ubránil i nejlepšího střelce soutěže Pavla Kučeru, který měl první šanci zápasu, míč mu ale odskočil a pak už se neprosadil. O poločase střídal kvůli zranění.

„Poctivě jsme se připravili a dobře ho pokryli. Navíc nám to svým střídáním ulehčil. Respekt jsme ale měli z celého mužstva. Myslím si však, že jsme si zápas měli více užít a přidat branky. Body ale zůstaly doma, takže jsme spokojení," dodal Poštulka.

Jeho svěřenci se na těžkém terénu lépe pohybovali a využili toho. Navíc gólman Břidličné Zifčák nejspíš obul špatné kopačky, jelikož do půle neustále podkluzoval a nakonec nechal odkopy od brány provádět raději kapitána Jiřičného. Na Zifčákův vrub jdou také první dva góly, i když nutno říct, že obrana mu vůbec nepomohla.

Bohumínský asistent Martin Kempný se pozastavil nad chováním hostů při odchodu na poločasovou přestávku. V jednu chvíli dokonce nechtěli v utkání pokračovat. „To mě udivilo, protože vedoucí jejich mužstva začal vyskakovat na rozhodčí. Přitom neměl důvod, každý se může podívat na video. Někteří lidé to navíc zbytečně hecují na internetu. To nechápu," kroutil Kempný hlavou. „Myslím, že se náš fotbal musel divákům líbit. A to je hlavní," doplnil vzápětí.

Bospor Bohumín – Kovohutě Břidličná 3:1 (3:0)

Branka: 24. Socha, 28 Jatagandzidis, 42. vlastní K. Kocúr – 86. Borboryo. Rozhodčí: Dudek – Tabášek, Vidlička. ŽK: 0:2. Diváci: 150.

Bohumín: Švrčina – Baculák ( 74. L. Poštulka), Socha, Košťál, Kalous – Vaclík – Sittek (77. Šiška), Kubinski (60. Ferenc), Hanus, Nowinski (83. Šipula) – Jatagandzidis (54. Opic). Trenér: Marek Poštulka.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.