Nováček divize však v neděli nečekaně padl se slabým Brumovem, když neproměnil ani penaltu.

Poslední domácí zápas podzimu se Bohumínu opravdu nepovedl. Série sedmi utkání bez prohry tím skončila.

Valaši se záhy ujali vedení, takže Bospor musel dohánět. V 19. minutě se mu to povedlo a Ptáček srovnal.

Nic víc zajímavého se už v první půli nestalo. Hosté úporně bojovali a Bosporu scházely klid a přesnost.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Brzkým gólem Brumova, takže Bohumín zase doháněl nepříznivý stav. Po sérii šancí se to nepovedlo ani Hanusovi, jehož penaltu zlikvidoval gólman Cúcik.

Až v 80. minutě si na Hanusův trestný kop naskočil Lukáš Poštulka a srovnal na 2:2.

Ani bod ale nebyl domácím přán. Sedm minut před koncem zahrával volný kop z hloubi pole Juřica, pro centr si v pohodě šel Švrčina, jenže zničehonic podklouzl a míč doplachtil až do sítě – 2:3.

Zoufalý tlak Bosporu už k vyrovnání nevedl, navíc v nastavení po faulu ve vápně kopal také penaltu Habanec, ale bohumínský gólman jeho střelu chytil.

„Je to škoda. Při vší úctě k soupeři byl Brumov asi nejslabším týmem, který se u nás během podzimu představil. Hráli úplně jednoduše, jen nakopával balony a my si s tím nedokázali poradit. Navíc jsme se tentokrát nevyvarovali hrubých chyb, za které jsme draze zaplatili. je to taková nevydařená domácí tečka,“ uznal trenér Bosporu Marek Poštulka.

Bospor Bohumín – Elseremo Brumov 2:3 (1:1)

Branky: 19. Ptáček, 80. L. Poštulka – 3. Novák, 49. Kolouch, 83. Juřica. Rozhodčí: Galásek – Černoevič, Šištík. ŽK: 1:5. Diváci: 200.

Bohumín: Švrčina – L. Poštulka, Socha, Košťál, Baculák – Wicki (52. Halaška), Hanus, Palej, Nowinski – Ptáček (77. Ferenc) – Opic. Trenér: M. Poštulka.