Svěřenci Marka Poštulky vyhráli na hřišti lídra I.B třídy, skupiny D, z Jistebníku drtivým rozdílem osmi branek (9:1) a mají jistotu, že 20. června se utkají s vítězem druhého semifinále mezi Ludgeřovicemi a Bruntálem o trofej i právo startovat v předkole nového ročníku MOL Cupu.

Po vyrovnané první půlhodině rozhodli hosté o svém triumfu v závěrečných patnácti minutách první půle, když se dvěma trefami Sochy a jedné Jatagandzidise a Kubinského ujali vedení 4:0. Po přestávce pak favorit svůj náskok postupně navyšoval, až z toho byl nedůstojný výsledek. Hattrickem se blýskl František Hanus.

„Splnili jsme povinnost a jsme ve finále. Zvládli jsme to bez problémů, i když jsme pošetřili Romana Košťála, Petra Šišku, Lukáše Kalouse a Martina Opice, kteří měli nějaké bolístky. Teď už se ale soustředíme na duel v Heřmanicích. Tam to bude úplně jiná úroveň fotbalu," uvedl pro klubový web Bohumína trenér Bosporu Marek Poštulka, jehož mužstvo se tak už nyní chystá na sobotní šlágr krajského přeboru.

TJ Jistebník – FK Bospor Bohumín 1:9 (0:4)

Branky: 89. Veselý – 66., 74. a 82. Hanus, 37. a 39. Socha, 30. Kubinski, 43. Jatagandzidis, 79. Palej, 81. Vaclík.

Bohumín: Rajko – P. Poštulka (61. Kempný), L. Poštulka, Socha (46. Hanus), Nowinski (46. Baculák) – Sittek, Palej, Kubinski, Vaclík, Ferenc – Jatagandzidis. Trenéři: M. Poštulka a Kempný.