Bospor však měl také hrdinu v brance. Brankář Jakub Švrčina předvedl v utkání několik výtečných zákroků včetně penalty, kterou chytil Zifčákovi. "Musím Kubu pochválit, protože nás stejně jako v předchozích zápasech opět podržel," řekl trenér Bohumína Marek Poštulka.

V té době už domácí vedli, když přihrávku Jatagandzidise proměnil v gól Ptáček. Šternberk, ač mu patří až čtrnáctá příčka a těsně před poločasem přišel o vyloučeného Kubu, nebyl nijak odevzdaný a zlobil defenzivu Bosporu. Definitivu týmu Marka Poštulky dal až patnáct minut před koncem Opic po standardní situaci.

Na třech bodech pro Bohumín nic nezměnilo ani závěrečné snížení Smrčka. "Je to vydřené vítězství, protože až na ty góly, které jsme dali, toho mnoho v naší hře nebylo," hodnotil Poštulka.

"Místo toho, abychom byli mi iniciativnější, tak jsme se sami dostávali pod tlak. Škoda, že nám nevyšlo těch několik přečíslení, která jsme si vypracovali. Výkon hostů se mi líbil, náš moc ne, spíše jsme se trápili," dodal bývalý útočník.

Bospor Bohumín – FK Šternberk 2:1 (1:0)

Branky: 17. Ptáček, 76. Opic – 90. Smrček. Rozhodčí: Žurovec - Šamárek, Šafrán. ŽK: 5:5. ČK: 40. Kuba (Šternberk). Diváci: 150.

Bohumín: Švrčina – Ferenc (69. Jakubov), L. Poštulka, Košťál, Baculák – Sittek, Palej, Socha (46. Halaška), Nowinski – Ptáček – Jatagandzidis (74. Opic). Trenéři: Vyrobik, M. Poštulka a Kempný.