Domácí se na umělé trávě v Bruntále ujali vedení krátce před přestávkou, když Šustr proměnil pokutový kop. Bohumín však dokázal kontrovat. „První poločas byl z naší strany trochu vlažnější a z toho pak vyšla i ta penalta. Do druhé půle jsme tak proměnili útočnou dvojici, šel tam Franta Hanus, který hru výrazně oživil, a také Opi (Martin Opic), který nakonec vstřelil vítěznou branku," pochvaloval si střídání trenér Marek Poštulka.

Ještě předtím se však prosadil Jakub Sittek, který srovnával na 1:1. „Myslím si, že celkově byl druhý poločas z obou stran živější a agresivnější. Jen je škoda, že jsme opět zalezli, bránili se, odkopávali a čekali, co se bude dít. I přes vítězství mám k úplné spokojenosti daleko," hodnotil Poštulka.

„Na druhé straně to byl specifický zápas na tvrdé umělce, byl to zvláštní fotbal, takže buďme rádi za tři body. Jsou ubojované, ale hodně důležité, protože jsme potřebovali také zjistit, že se dá zase vyhrávat," dodal kouč Bosporu.

Věří, že výhra a návrat do čela tabulky týmu do dalších zápasů pomůže. „Já jsem to tvrdil už na začátku, že tohle je soutěž, kde každý může porazit každého. Tady není vyložený favorit, takže si myslím, že to bude zajímavé až do úplného konce. Doufám, že z kluků spadne určitá nervozita, která nevím, proč by na nich měla být, ale asi tam je. Snad nám to už půjde tak jako na podzim," zakončil s přáním Marek Poštulka.

SO Bruntál – FK Bospor Bohumín 1:2 (1:0)

Branky: 44. z pen. Šustr – 55. Sittek, 68. Opic. Rozhodčí: Lalík – Kret, Ham. ŽK: 2:3. Diváci: 235.

Bohumín: Švrčina – Baculák (83. L. Poštulka), Socha, Košťál, Kalous – Sittek, Šiška (60. Palej), Vaclík, Nowinski (87. Šipula) – Ferenc (46. Hanus), Jatagandzidis (46. Opic). Trenéři: M. Poštulka a Kempný.