Dva góly svátečního střelce Baculáka a pátá sezónní trefa Jatagandzidise rozhodly o výhře Bosporu nad Vsetínem. Jasné skóre ale neodpovídá tak úplně dění na hřišti. Valaši zanechali v Bohumíně sympatický dojem. Jenže hraje se na góly, které stříleli domácí. Ti se mimochodem mohou pochlubit parádní bilancí z posledních tří domácích zápasů, v nichž vytěžili devět bodů při skóre 9:0!

Bospor přitom nastoupil kvůli zdravotním potížím několika hráčů v pozměněné sestavě a jen se třemi náhradníky na lavičce, ale nevadilo mu to. Za stálého deště se dlouho bojovalo o střed hřiště, ale šance přišly.

Hlavičku Hanuse odvrátila hostující obrána na roh, po něm pálil z voleje nad břevno Socha. První velkou šanci měl na noze Jatagandzidis, který v pádu zakončoval mimo.

Hosté působili fotbalově, dlouho se však nemohli dostat k pořádnému zakončení. Až po půlhodině pláchl domácí obraně Surovec, který křížnou střelou těsně minul domácí bránu. Na opačné straně zahrozil Sittek.

Ve 36. minutě už to přišlo. Ferenc vysunul Jatagandzidise, který obešel obránce, jeho první ránu brankář Eliáš vyrazil před sebe, ale proti dorážce už byl krátký – 1:0!

V nastavení první půle měl Bospor štěstí. Surovec z trestného kopu tečovanou ránou těsně minul bránu.

Po přestávce a rohu Nowinského hlavičkoval nad Jatagandzidis, Halaška následně trefil obránce. Pak však hrozil Vsetín, když dělovku Bartozela vyrazil reflexivně gólman Švrčina. Navýšit vedení mohl v 58. minutě Jatagandzidis, který byl sám před Eliášem trefil jen vybíhajícího gólmana.

Valaši přesto působili kompaktněji a ve vápně Bosporu bylo skoro pořád horko. Po hodině hry už zvedal ruce hlavičkující Ondráš, robinzonádou ale zakročil Švrčina, který jen o minutu později přihlížel, jak balon po další hlavičce Matúše prosvištěl jen těsně nad břevnem.

Vše se zlomilo po hodině hry, kdy Baculák nádhernou ranou z 25 metrů pod břevno upravil na 2:0. Vsetínští byli na kolenou, tvrdý úder je poznamenal. Ve zbytku zápasu už se zmohli jenom na střelu Bartozela ze střední vzdálenosti, se kterou si poradil Švrčina, a nakonec ještě jednou inkasovali.

V 78. minutě Jatagandzidis sklepl míč Baculákovi, který z hranice vápna zamířil podruhé v zápase přesně – 3:0.

„Tak nevím, zda je lepší hrát pohledný fotbal a nemít body, nebo naopak nepředvádět nic moc a naopak zvítězit. Tentokrát to byl ten druhý příklad. Vsetín byl fotbalovější, ale my jsme dokázali proměnit šance, kterých jsme měli ještě spoustu. Vyzdvihnout musím gólmana Kubu Švrčinu, který nás mockrát podržel, a taky svátečního střelce Jardu Baculáka. Dal dva góly, trefil se snad po pěti letech, ale stálo to za to,“ řekl trenér Bosporu Marek Poštulka.

Bospor Bohumín – FC Vsetín 3:0 (1:0)

Branky: 68. a 78. Baculák, 36. Jatagandzidis. Rozhodčí: Pospíšil – Kaloč, Dudek. ŽK: 2:5. Diváci: 250.

Bohumín: Švrčina – Baculák, Socha, Košťál, Nowinski (86. P. Poštulka) – Sittek, Palej, Hanus, Halaška (74. L. Poštulka) – Ferenc – Jatagandzidis (79. Opic). Trenér: M. Poštulka.