Tým pod vedením Marka Poštulky si sice vytvořil proti Novému Jičínu několik příležitostí na vstřelení branky, ale nedal je a naopak čtvrthodinu před koncem rozhodl hostující Staněk.

Ačkoli Bospor hrál doma, branková konstrukce hrála proti němu. Tyčku Ognyanovovy svatyně nejprve i s pomocí teče trefil Ferenc a chvíli před přestávkou také Vaclík. Šance Jatagandzidise pak zneškodnil obránce Švec a vzápětí brankář Ognyanov. Následně L. Poštulka nedokázal umístit míč do prázdné branky…

Ani hosté nezůstávali v ofenzivní aktivitě pozadu, jejich pokusy však dlouho létaly jen kolem branky. Gólmana Švrčinu prověřil až z bezprostřední blízkosti Pyclík.

„První poločas byl celkem vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Jenže ve druhém jsme měli dvacet pět minut výpadek, a to nás stálo výsledek,“ uznal kouč Marek Poštulka.

Druhá půle z převážné části patřila Jičínu, jenž však selhával v koncovce a na Švrčinovi. Především Juříčkův samostatný unik volal po změně skóre, ale strážce bohumínské branky se vytáhl.

V 75. minutě už byl na další ofenzivní snahu soupeře krátký i on. Kalichův centr propadl až ke Staňkovi a ten vystřelil hostům vítězství. Zanedlouho mohl stejný hráč hostující náskok navýšit, ale opět zazářil Švrčina.

V závěru se Bohumín hnal za vyrovnáním, ale M. Hanus ani Padých míč do branky dopravit nedokázali.

„Sice nás Jičín přehrával, ale i tak jsme plichtu mohli udělat. Švrča nás třikrát podržel, chytil vyložené šance. Zimní příprava nám bohužel nevyšla, měli jsme moc zraněných a nemocných a dneska polovina mančaftu šlapala od šedesáté minuty vodu. To je hlavní příčina porážky,“ hodnotil Poštulka.

Na straně protivníka panovala spokojenost. „Měli jsme více ze hry, ale faktem je, že Bohumín nastřelil dvě tyčky. Ve druhém poločase jsme už byli lepší, měli jsme vyložené šance a gól byl z naší strany zasloužený. Na konci jsme měli trochu štěstí, ale to k tomu patří. Když to celkově zhodnotím, tak o gól jsme byli lepší,“ uzavřel novojičínský kouč Pavel Hajný.

Bospor Bohumín – FK Nový Jičín 0:1 (0:0)

Branka: 75. Staněk. Rozhodčí: Kaloč – Broskevič, Sivera. ŽK: 3:2. Diváci: 250.

Bohumín: Švrčina – L. Poštulka, Vaclík, Košťál, Leibl – Jakubov, F. Hanus, Palej (76. Kubinski), Ferenc (69. Nowinski) – Padých, Jatagandzidis (65. M. Hanus). Trenéři: Vyrobik, M. Poštulka a Kempný.