Dlouho to ale vypadalo, že tato bitva upadne do zapomnění. Bezbrankový průběh, šancí poskrovnu a dění na „place" byl víc boj, než fotbal. Nakonec se dlouho mluvit bude o jejím závěru. V 86. minutě spadl přímý kop Ference na ruku polaneckého Valigůry a rozhodčí Čecháček odpískal proti Ostravanům penaltu, kterou zužitkoval ve vítězný gól Hanus.

Ostravané se dušovali, že zkušený stoper byl postrčen útočníkem Bohumína Opicem, ale verdikt už nezměnili. Šéf a brankář Polanky Radovan Řehulka nešel za odvážným tvrzením daleko. „Popravdě? Kluci se ptají, zda má smysl krajský přebor hrát. Myslel jsem si, že když Heřmanice ztratily, bude zápas veden normálně. Bohužel, rozhodčí utkání hrubě ovlivnil," začal Řehulka.

„Většinou nám pískají mladí rozhodčí a skvěle. Pak ale dojde na zápas s někým z vrchu či spodku tabulky, přijede zkušený sudí, který to vezme do vlastních rukou a dělá si, co chce. My jsme hráli dobře, tak si počkal na 88. minutu a pískl takovou penaltu. Přitom Opic jasně fauloval a podlomeného Martina míč trefil do ruky," pokračoval. „Fotbal v kraji je prostě takto propletený. Bohužel. Říkejte si, co chcete, ale je to tak," dodal Řehulka.

Názory obou stran byly pochopitelně protichůdné. „Podle mého to byl faul. Někdo mě žduchl zezadu, logicky jsem se vypružil a ruce šly nahoru. Sudí ale řekl, že jsem hrál rukou úmyslně," popsal Martin Valigůra, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

„Navzájem jsem se přetahovali, tělo na tělo. Možná jsem ho postrčil, ale určitě ne úmyslně. Šel jsem do těla. On pak ode mě odskočil a zbytečně volejbalovým způsobem udeřil míč rukama. Bez debat to byla ruka," nabídl svůj pohled Martin Opic.

Podobně mluvil i bývalý útočník a nyní kouč Bohumína Marek Poštulka. „Viděl jsem to přes sluníčko a myslel jsem, že tam jde gólman. Místo toho do něj rukama praštil hráč z pole. K rozhodčím se vyjadřovat nebudu, ale byla to jasná penalta. I kdyby ho žduchnul, tak nerozumím, proč do toho šel rukama," vyjádřil se.

S výkonem týmu ale spokojen nebyl. „První poločas ještě šel, druhý byl bída. Velká holomajzna z obou stran. Hra byla ospalá, bez života i nápadu. Polanka dobře bránila v deseti lidech, na to my těžko reagujeme," dodal Poštulka, kouč nového lídra přeboru.

Obě mužstva si mnoho šancí nevytvořila, ale když už ano, tak stály za to. Hosty mohl do vedení poslat Jatagandzidis, ale ztroskotal na Řehulkovi. Podobně dopadl i Fromelius na druhé straně, kde čaroval Švrčina. Gólman Bosporu zazářil především deset minut před koncem, když vychytal osamoceného Davida Mašlanku.

„Měli jsme své šance, Bohumín také. Hráli jsme nad rámec svých možností s pěti šesti kluky, kteří teprve vyšli z dorostu. Přesto se hosté do ničeho nedostali. Potřebovali pomoci, tak jim pomohli, jak to jen šlo," stál si za svým Řehulka.

FK SK Polanka – Bospor Bohumín 0:1 (0:0)

Branka: 87. z pen. Hanus. Rozhodčí: Čecháček. ŽK: 1:2. ČK: 86. Valigůra (P). Diváci: 100.

Bohumín: Švrčina – P. Poštulka (35. L. Poštulka), Socha, Košťál, Kalous – Vaclík – Sittek, Kubinski (73. Ferenc), Hanus, Nowinski (89. Šiška) – Jatagandzidis (67. Opic). Trenér: Marek Poštulka.