Během šesti vzájemných duelů nasázel týmu z Opavska sedm branek, naposledy dvě v neděli, čímž položil základ vítězství celku Marka Poštulky 5:0. Napodobil tak svůj počin z podzimního duelu.

„Nevím, jak je to možné, ale prostě se mi proti nim střelecky daří," pousmál se pětadvacetiletý forvard po utkání.

Ve 30. minutě pravačkou obstřelil gólmana a po hodině hry po dobrém převzetí míče trefil šibenici hostující branky. To už zvyšoval na 3:0, chvíli předtím si bek Kolig srazil centr Sittka.

„Byly to pěkné góly. Tenkrát se s nimi nerozloučil v dobrém, takže si myslím, že ho to těší," poznamenal Marek Poštulka.

Osud klubu, z něhož odcházel ještě jakožto divizního, ale Jatagandzidisovi lhostejný není. „Mrzí mě, že jim hrozí sestup. Zároveň jsem pochopitelně rád, že jsem se po návratu prosadil," uvedl útočník, který část přípravy i začátek jara promarodil s třísly.

Následně sbíral starty v přeboru jen po minutách. „Za vítězství koupím šatně láhev něčeho dobrého," slíbil David Jatagandzidis.

A jak hodnotí třetí pětigólovou výhru doma v sezoně, jíž potvrdili ještě Kubinski a Opic, trenér Poštulka? „Je to tým plný mladých kluků. Počítali jsme s tím, že bychom zápas měli zvládnout. Druhý gól vše zlomil, oni žádnou tutovku neměli, takže s výsledkem 5:0 musím být spokojen," řekl kouč, kterému se rozpadl střed obrany.

Na místě stoperů museli zaskočit spolu vůbec poprvé Jaroslav Kubinski a Dušan Socha. „Na můj vkus jsme byli hodně roztažení, čehož by lepší soupeř asi využil. Ale odehráli to dobře. Zranění máme víc, takže hrála trochu improvizovaná sestava," popsal Poštulka, jemuž do konce sezony bude scházet kapitán Košťál.

Bospor se tak třetím vítězstvím v řadě dostal na čtvrté místo. „Tabulka je ale vyrovnaná, spodek vyhrává. Teď hrajeme v Kobeřicích a pak dvakrát doma. Z toho musíme vytěžit co nejvíc, abychom před těžkým losem v závěru měli klid. Musíme být stále ostražití a šlapat," zakončil Poštulka.

Bospor Bohumín – SK Kravaře 5:0 (1:0)

Branky: 30. a 59. Jatagandzidis, 51. vlastní Kolig, 66. Kubinski, 86. Opic. Rozhodčí: Jahoda – Šujan, Muroň. ŽK: 1:1. Diváci: 135.

Bohumín: Gladiš – P. Poštulka (83. Szkuta), Kubinski, Socha, Kalous – Sittek, Palej, Hanus (78. Šiška), Nowinski (74. L. Poštulka) – Jatagandzidis (71. Opic), Kurušta. Trenér: Marek Poštulka.