„Měli jsme štěstí. Za hru, kterou jsme předvedli, jsme si nezasloužili nic," přiznal bohumínský kouč Aleš Neuwirth. Paradoxem je, že mít ještě víc štěstí, brali by domácí z ničeho všechny tři body.

„Ano, v poslední akci zápasu jen těsně minul branku Ciesarik. To by bylo hodně nezasloužené vítězství," zasmál se Neuwirth.

Jeho tým se proti Polomi snažil, ale fotbalovost byla jasně na straně soupeře. „Přehráli nás, kombinačně měli navrch," uznal lodivod bohumínské posádky. Přitom právě fotbalové týmy jeho týmu vyhovují, o čemž už hráči přesvědčili svými výkony proti Háji nebo Kravařím. „Také jsem se divil. To byli podobní soupeři jako Polom, chtěli balon, chtěli hrát. My jsme ale tentokrát byli zbytečně ustrašení, praktikovali nákopy a to k ničemu nevedlo," ozřejmil Neuwirth.

První půle se odehrála bez šancí, kromě standardek nebylo nic k vidění. Ve druhé části už přibyly i šance. Polom se dostala zaslouženě do vedení, domácí dopláceli na to, že měli k dispozici minimum hráčů. „To pak člověk nemůže ani oživit hru, má málo variací," mávl rukou Neuwirth.

Bohumín spasil po standardce v 83. minutě dorážející Socha, který se objevil ve správný čas na správném místě. „Ten bod má velkou cenu. Ještě nějak přežít Petřkovice a týmy z vrchu tabulky máme konečně za sebou," může si po sérii s Hájem, Frýdlantem, Dětmarovicemi a Polomí pomalu oddechnout Aleš Neuwirth.

FK Bohumín – SC Pustá Polom 1:1 (0:0)

Branky: 83. Socha – 58. Štýbar. Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:1. Diváci: 70.

Bohumín: Gladiš – Šipula (65. Segeť), Šiška, Košťál, Szkuta – Věčorek, Ciesarik, Kubinski, Gorniok, Socha – Jatagandzidis. Trenér: Aleš Neuwirth.