V souboji na předměstí hanácké metropole měl jednoznačně po celých devadesát minut převahu domácí celek, ovšem pálil jednu šanci za druhou, a tak Bohumínští nakonec díky přesné hlavičce Martina Opice brali bod.

Přežili několik šancí domácích borců. Hned v 8. minutě vyrazil Švrčina střelu Andrejeva, pak reflexivním zákrokem proti dorážce Blahy napravil své vlastní zaváhání. Dělovka Dvorského šla nad.

Když ve 14. minutě vypálil z 22 metrů nad břevno Jatagandzidis, asi dvacítka bohumínských fanoušků z celkových 56 diváků, kteří dorazili v nepříjemném chladu na zápas, doufala, že to je blýskání na lepší časy.

Opak byl bohužel pravdou, navíc vzápětí hosté inkasovali. Po dalším z rohových kopů se prosadil nehlídaný Škoda – 1:0.

Bospor v poločase sáhl ke změnám a obě přinesly oživení. Ghaňan Wicki patřil k nejaktivnějším na měkkém trávníku a zkušený Opic dal gól. Těsně předtím se však znovu musel předvést Švrčina, který bravurně lapil sólo Blahy.

V 54. minutě hosté srovnali. Opicovi nahrál na branku z trestného kopu Palej – 1:1.

Nové Sady přitlačily. Křížnou střelou minul v 68. minutě bránu Hodis, o pár desítek vteřin později zase obraně hostů pláchnul Režný, Švrčina jej ale vychytal.

Na začátku poslední desetiminutovky si pak bohumínský brankář poradil i s pokusem Šuby, přesto se potil až do konce, protože další šance měli Režný a Blaha. Ten nakonec pálil do boční sítě a Bospor si oddechl.

„Pochvalu dnes zaslouží jenom Kuba Švrčina, který chytil určitě minimálně čtyři góly, a pak taky Martin Opic, protože jeho dva góly v posledních dvou zápasech nám přinesly čtyři body. Hra byla ale tentokrát špatná. Musíme si zase sednout na zadek a zjistit, že pokud tomu nedáme sto procent, tak se tyhle úspěšné výsledky dlouho opakovat nebudou,“ uvedl trenér Bosporu Marek Poštulka. 

FK Nové Sady – Bospor Bohumín 1:1 (1:0)

Branky: 20. Škoda – 54. Opic. Rozhodčí: Kovařčík – Páral, Slováček. ŽK: 2:2. Diváci: 56.

Bohumín: Švrčina – L. Poštulka, Socha, Košťál, Baculák (61. Jakubov) – Ferenc (46. Wicki), Ptáček, Palej, Nowinski – Halaška (46. Opic) – Jatagandzidis. Trenéři: Poštulka a Kempný.