FK Bohumín – Odra Petřkovice 3:7 (2:2)

„V závěru podzimu máme hrozné problémy se sestavou. Vinou zranění a disciplinárních trestů skládáme pokaždé jedenáctku jak se dá a na zápasy vyrážíme ve dvanácti, třinácti lidech,“ informoval vedoucí bohumínského mužstva Roman Prokš. Také proti Petřkovicím šil trenér Pavlidis sestavu horkou jehlou. Do sestavy musel na záskok dokonce 39letý Martin Kempný starší, jinak hrající za bohumínské béčko okresní přebor. V obraně však dlouho nevydržel, protože se na těžkém terénu už v 9. minutě zranil… První půle přinesla živý fotbal s šancemi na obou stranách. „To jsme se ještě drželi, ale postupem času začali mít výrazně navrch hosté a začali nás přehrávat,“ přiznal sportovně Noga.

Markantní rozdíl byl hlavně v záloze, kde operovala dvojice Urbančík – Štverka, která ovládla střed pole a připravovala veškeré šance Petřkovic. Bohumín poslal po akci Šindlera s Rodkem do vedení Ciesarik, ale domácím se stalo to samé, co nedávno proti Krnovu. Po gólu okamžitě inkasovali. Poté vyrazil gólman Oťoupalík nohama střelu Ciesarika, na druhé straně podržel spoluhráče dobrými zákroky Maslák. Ve 28. minutě ale nestačil na prudký centr do vápna a osamocený Šarina otočil na 1:2.

Na poločasových 2:2 srovnal mladý Šindler, když se kličkou zbavil protihráče a zavěsil. Po sérii narážeček se v 58. minutě dostal ke střele Štverka, jeho pokus byl ještě tečován a hosté znovu vedli. Jenže vyrovnání už nedopustili. V desetiminutových intervalech přidali další branky, čtvrtou jako přes kopírák střelou Štverky a pátou v 78. po výpadu z pravé strany. I tento gól se neobešel bez teče domácího hráče. „Byla to i dost smůla,“ glosoval to Prokš. Šindler pak snížil, ale hosté neměli dost a jejich lehkonozí hráči přidali domácím ještě dvě branky navrch.

Branky: 44. a 81. Šindler, 5. Ciesarik – 58., 68. a 86. Štverka, 6. a 78. Urbančík, 28. Šarina, 89. Michálek.

Rozhodčí: Prasek, žl. karty: 3:2, č. karta: 84. Ciesarik (B.), diváci: 50.

Bohumín: Maslák – Pluta, Tvrdý, Kempný st. (9. Fodor), Kempný ml. – Gábor, Kubinski, Neuwirth, Ciesarik – Šindler (68. Karch), Rodek.

Trenér: Leonidas Pavlidis.

Další zápas hraje Bohumín v sobotu v Háji ve Slezsku.