NFC Lichnov – FK Bohumín 3:2 (1:1)

Druhá polovina tabulky tak stále nemá nic jistého. Pokud z divize sestoupí tři týmy, spadající do oblasti Moravskoslezského kraje, budou z krajského přeboru sestupovat právě poslední čtyři celky. Bohumín tak nemá záchranu stále jistou a porážka v Lichnově mu jeho plány rozhodně nezjednodušila. „Navíc byla zcela zbytečná, neboť jsme měli soupeře na lopatě, ale doslova jsme jej nechali vyhrát,“ zlobil se trenér Bohumína Marek Poštulka. Jeho svěřenci měli v první půli jasnou převahu, jenže už po patnácti minutách dostali gól z první pořádné akce domácích. „Na hráčích Lichnova bylo vidět, že na nich stále leží ten osmigólový debakl od Háje. Hádali se mezi sebou, nedokázali si kloudně přihrát. Bohužel jsme toho nevyužili,“ přibližoval Poštulka průběh prvního dějství.

Hned z rozehrávky a po individuální akci Kempného však Sittek u první tyče vyrovnal a začínalo se odznova. Zbytek poločasu byl v režii hostů. Sittek, jenž hrál vynikající zápas, však v jedné velké šanci místo střelby nahrával, u té druhé zase čaroval domácí brankář, který Sittkovu střelu vyškrábl ztěží na roh. „Měli jsme soupeře dorazit druhým gólem,“ má jasno Poštulka. Ve druhé části se míč držel častěji znovu u bohumínských nohou. „Schválně jsem stopoval, kdy se Lichnov dostane k prvnímu ohrožení naší brány, a bylo to až v pětadvacáté minutě druhého poločasu,“ pozoroval hodinky Poštulka. K jeho smůle padl gól i z této akce.

Po rohovém kopu se dva bohumínští obránci nedohodli, kdo odehraje balon, oba zakřičeli na toho druhého: „Máš!“, ale míč neměl ani jeden z nich a volný Musil, jenž vběhl do souboje, pohodlně skóroval – 2:1. Konsternovaní hosté se pak Motlochem dopustili faulu ve vápně a Klečacký upravil na 3:1. A pak už zase drželi taktovku nad utkáním hosté. Jenže snížili příliš pozdě. Nůžky Ciesarika z hranice šestnáctky byly sice parádní, ale remízový bodík nevystřihly. „Musíme bojovat dál, teď s Frýdlantem, to pro nás může být rozhodující souboj,“ ví Poštulka moc dobře, jak důležitý zápas jeho hráče čeká.

Branky: 15. Neckář, 70. Musil, 72. z pen. Klečacký – 16. Sittek, 90. Ciesarik. Rozhodčí: Prasek, žluté karty: 3:1, diváci: 160. Bohumín: Maslák – Motloch, Fluxa, Bajnar (55. Prokš), Tvrdý – Kempný, Kubinski, Harwot (80. Kukuliač), Ciesarik – Sittek, Neuwirth (65. Gábor). Trenér: Marek Poštulka. Další zápas hraje Bohumín v neděli s Frýdlantem n. O.