I když lilo jako z konve. Bohumínští začali v Bystřici dobře. Do doby, než dali domácí první gól a než se Kypúsovi zápas poněkud vymkl z rukou. Střely Tvrdého a šance Kubinského ale gólem neskončily. Následovala akce Bystřice (název obce je skutečně pouze Bystřice nikoliv Bystřice nad Olší), zakončená Hudzieczkovou rukou. Bohumínští měli jasno, gól nemůže platit a také domácí se v první chvíli ani neradovali, protože očekávali jasný verdikt rozhodčího. Ten ale branku k úžasu hlavně hostujících hráčů uznal!

„To byl hodně velký přehmat. Když hlavní neviděl situaci jasně, měl se zeptat asistenta. Ale ten to nejspíše také neviděl,“ zlobil se na arbitry kouč Bohumína Leonidas Pavlidis. Druhý přehmat rozhodčího přišel po dalších šesti minutách. Bajnar dostal správně žlutou kartu a protože byla druhá, šel pod sprchy. „Jenže tu první měl dostat Fodor. Bajnar u souboje vůbec nebyl,“ vykládal Pavlidis. Následovník ligového zmatkáře - chybujícího rozhodčího Jaroslava Járy - však na protesty Bohumína nehleděl a poslal hosty do oslabení. Ti statečně vzdorovali, třeba Neuwirthovy pokusy volaly po gólu, ale nebylo jim prostě přáno.

Bystřice přidala pojistku ještě do poločasu. Po chybě brankáře Masláka, který tentokrát dělal čest svému jménu a měl ruce opravdu z „másla“, se trefil Foniok – 2:0. „Do druhé části jsme už šli zkusit hru vabank. Chlapci i v psím počasí bojovali, dobrou příležitost měl Gábor, ale nesnížili jsme a v závěru dostali třetí branku,“ shrnul druhé dějství trenér Pavlidis. Foniok v 88. minutě přidal po rohu poslední gól, ale když řekneme, že i třetí žlutá karta Bohumína, kterou obdržel dorostenec Karch, byla udělena nesprávně (měl ji vyfasovat Neuwirth), bude tomu někdo věřit?

Karet Bystřice – FK Bohumín 3:0 (2:0)

Branky: 40. a 88. Foniok, 30. Hudzieczek.

Rozhodčí: Kypús, žluté karty: 3:3, červená karta: 36. Bajnar (B.), diváci: 150.

Bohumín: Maslák – Bajnar – Pluta, Tvrdý, Fodor – Kempný, Neuwirth, Kubinski, Ciesarik – Šindler, Gábor (68. Karch).

Trenér: Leonidas Pavlidis.

Další zápas hraje Bohumín v sobotu s Petřkovicemi.