V posledním kole a vlastně i v úplně posledním zápase soutěže, zdolali doma Jeseník 2:1. „Jsme rádi, že jsme se mohli s našimi fanoušky loučit vítězně. Cíl udržet si divizní příslušnost jsme splnili a jsme pochopitelně spokojeni,“ poznamenal trenér Bosporu Martin Špička.

Obě branky vítězů zařídil v úvodech poločasů probuzený ostřílený kanonýr Martin Hanus. Nejprve zužitkoval Sittkův centr, ve 48. minutě završil spolupráci s bratrem Františkem.

Havířov v květech 2018.
OBRAZEM: Havířov v květech v korzu vedl Masaryk a ukončili ho Nazareth

Jeseník sympaticky bojoval a ještě v první půli srovnal. Víc se už ale gólově neprosadil.

Domácí měli kromě gólů ještě další šance, M. Hanus si klidně mohl připsat hattrick, ale žádnou už nevyužili a museli se o výsledek obávat až do poslední chvíle.

„Produktivita nám vázla, na tom budeme muset zapracovat. S celkovým umístěním ale můžeme být spokojeni,“ dodal Špička, který by v letní pauze do týmu rád přivedl po jednom hráči do každé řady.

Bospor Bohumín – FK Jeseník 2:1 (1:1)

Branky: 10. a 48. M. Hanus – 19. Plhák. Rozhodčí: Částečka – Bebenek, Kontoršikov. ŽK: 3:2. Diváci: 140.

Bohumín: Švrčina – Sittek, L. Poštulka, Košťál, Leibl (74. Nowinski) – Ferenc (63. Šiška), Vaclík, F. Hanus, Palej, Padých – M. Hanus (78. Jatagandzidis). Trenér: Martin Špička.

Výklus a sprint. Karvinští fotbalisté polykají první tréninkové dávky.