„Ano, asistoval jsem. Konečně. Pořád jsem věřil, že to přijde a že budu moci být mužstvu zase nějak prospěšný. Jsou to důležité tři body,“ pochvaloval si Letić po utkání s Bohemians (1:0).

Měli jste to takhle s Lukášem Budínským domluvené?
To ne, jsou to obecné pokyny pro všechny. Od trenérů jsem měl prostě za úkol centrovat na první tyč, spoluhráči si tam měli nabíhat, a protože jsme všechno splnili, jak měli, tak to vyšlo. 

Je to velká vzpruha do zimní přípravy?
Samozřejmě, zisk tří bodů nám hodně pomůže, i tak jich nemáme moc. Já ale týmu věřím, protože na tréninku vidím, že máme slušnou kvalitu a nezasloužili bychom si sestup. Jsou tady výborní hráči. Jaro budeme mít určitě lepší. 

V čem je zatím největší karvinský problém?
Já chci vidět spíš pozitiva. Zlepšujeme se. Zatím nás srážely ty pozdní branky. Možná koncentrace na závěrečné minuty nebyla taková, jak by měla být, těžko říct. Možná i trochu smůla. Tohle bych ale nechtěl detailně rozebírat. Teď jsem šťastný za tři body a uvidíme, co bude dál. 

Do Karviné jste přišel z Žiliny. Jaký dojem na vás česká liga udělala?
Česká liga si stojí určitě o jeden level výš než slovenská, to je bez debat. Já v Žilině bojoval o titul, tady mi to stačí na boj o udržení. 

Předpokládám, že cíl máte jasný – prosadit se do základní sestavy.
Ano, vím, že musím bojovat a pořád makat na sto procent, abych se prosadil do základu. Nechci to balit, vnitřně cítím, že česká liga mě posune dál než slovenská. 

Teď budete přesvědčovat zase dalšího trenéra…
Jasně, ale to nevadí, pořád budu pracovat pro mužstvo na sto procent. 

Proč myslíte, že jste se zatím trvale do základu neprosadil?
Myslím, že mě zbrzdil pozdní příchod. Neprodělal jsem tady letní přípravu, přišel jsem až v rozehrané sezoně, a to je vždy na škodu. Také adaptace na lepší ligu a nové mužstvo trvala nějaký čas. Věřím, že teď, když budu moci naskočit do zimní přípravy od začátku, se moje pozice zlepší.

Lubomír Vlk o LetićoviJe to rychlostně vybavený fotbalista, s dobrou hrou jeden na jednoho, přesným centrem i standardkami. Když jsme ho posílali na hřiště, nabádali jsme ho, aby se pokusil prosadit individuálně a kopal situace, které půjdou z pravé strany. On má opravdu výbornou levačku. Když ho vidíte na tréninku, má fakt skvělou kopací techniku.