Albrechtice odehrály s domácím týmem rovnocennou partii. „Na šance to bylo vyrovnané, na držení míče taky a na tyčky rovněž. Oni nastřelili jednou tyč, my Chumchalem ve druhé půli taky. Hlubina má slušný mančaft, technický i bojovný," zhodnotil zápas i soupeře trenér Albrechtic Dušan Kohút.

Jeho svěřenci odstartovali utkání výborně, když se po dvanácti minutách trefil Hovůrka. Svižné utkání pak pokračovalo, Hlubina srovnala a oba týmy ukazovaly, že fotbal hrát umějí. Hosty však často brzdily nepřesné výroky arbitra Chýlka.

Další branky tak nepadaly až do 70. minuty, kdy se domácí Sasko krásně trefil do šibenice. Tady byl gólman Směták absolutně bezmocný.

Baníkovci přidali, v poslední minutě si krásně za obranu naběhl Goj a srovnal na 2:2. Praporek pomezního Boráně ale vyletěl nahoru a odmával Gojovi neexistující ofsajd. „Po zápase jsem trochu vypěnil, protože to všichni viděli a Jarda Goj byl okraden o regulérní gól," zlobil se Kohút.

Ze strany Albrechtic bylo utkání odehráno ve stínu těžkého pracovního úrazu brankáře Aleše Hekery, který utrpěl na šachtě vážná zranění a bude tři čtvrtě roku mimo fotbal. „Co víme, spadla na něho roura, odnesla to noha a nějaké další kosti v těle. Má to sešroubované a kdo ví, jak dlouho bude probíhat rekonvalescence. Těžko odhadnout, jestli se Aleš vůbec vrátí k fotbalu. Za celý náš klub mu přejeme, aby se uzdravil a léčba probíhala bez potíží. Tohle je důležitější než nějaké body," uznal trenér Albrechtic Dušan Kohút.

Unie Hlubina – Baník Albrechtice 2:1 (1:1)

Branky: 29. Cinik, 70. Sasko – 12. Hovůrka. Rozhodčí: Chýlek – Kolarský, Boráň. ŽK: 1:3. Diváci: 120.

Albrechtice: Směták – Korzeniowski, Hovůrka, Věčorek, Žyla – Chumchal (84. M. Kulhánek), Klus, Goj, Izaiáš (68. Jakub Kociolek) – Jan Kociolek, Dorozlo. Trenér: Dušan Kohút.