„Asi bychom si jej za výkon i zasloužili, bohužel zrovna prožíváme období, ve kterém se výsledkově nedaří," uznal trenér Karviné Jozef Weber.

Přitom na Žižkově se rozhodně bylo na co koukat. Trenér Karviné provedl korektury v sestavě, od začátku zápasu nastoupili Jovanovič, Vaněk a Fiala a Karvinští byli prvnímu týmu tabulky vyrovnaným soupeřem.

„V první půli ještě ne, tam měl Žižkov navrch, nicméně jsme dali asi regulérní gól, který neplatil pro ofsajd. Ale ve druhé půli jsme měli asi nejvíc šancí za dobu, kdy jsem u mužstva," vracel se Weber k vydařené druhé půli, které z karvinského pohledu chybělo jen jedno. Gól.

„Kýžený efekt je bohužel nula. Něco podobného nás potkalo už v poháru v Opavě. Také jsme hráli dobře, ale prohráli. Nejspíš jsme urazili štěstí v tom zápase s Pardubicemi. Do té doby jsme měli slušnou sérii, tu jsme si ale pokazili a teď se to s námi veze," poznamenal Weber.

„Karviná představovala prozatím nejtěžšího protivníka, proti kterému jsme v této sezoně hráli. Po přestávce jasně dominovala a bylo to o tom, zda nám gól dá, anebo ne. Naštěstí pro nás ho nedala a my máme tři body. Ale výkon ve druhém poločase byl naším nejhorším v sezoně, který by nám příště projít nemusel," varoval trenér Žižkova Jindřich Trpišovský.

Viktoria Žižkov – MFK OKD Karviná 1:0 (1:0)

Branka: 34. Bazal. Rozhodčí: Jílek – Kubr, Kotalík. ŽK: Opluštil – Budínský. Diváci: 1411.

Karviná: Pindroch – Růžička, Trousil, Jovanovič, Eismann – Vaněk, Skwarczek (58. Kurušta) – Fiala (67. Ondřejka), Budínský, Zelený – Urgela (81. Juřena). Trenér: Jozef Weber.

Další zápas hraje Karviná v neděli se Zlínem.