Jejich cesta za první venkovní výhrou v kalendářním roce 2018 nebyla snadná. V první půli dokonce prohrávali 2:0, ačkoliv měli herně navrch. Rychlonohý soupeř však hrozil nebezpečnými brejky, které si Bohumínští nepohlídali. A pykali za to.

„První poločas jsme prospali, jako bychom čekali na góly soupeře,“ nelíbilo se počínání svých svěřenců Martinu Špičkovi, trenérovi Bosporu.

Naštěstí pro něj a celý tým hostí se v poslední minutě první půle vydal za skoro ztraceným nákopem Halaška, u lajny obral o míč otálejícího stopera a jeho ideální přihrávku proměnil v důležitý kontaktní gól Martin Hanus – 2:1.

Branka nalila Bohumínu novou krev do žil. „Druhá půle už měla z naší strany vysoké parametry,“ souhlasil Špička.

Během dvaceti minut dali hosté tři branky a otočili stav na 2:4. Pomohlo střídání. Palej dobře vyplnil střed hřiště a když už nebezpečný domácí Tögel neměl tolik prostoru, Šternberk odešel.

„Byly to nervy, ale co jsme si navařili, to jsme si i snědli. Snad už tato výhra přinese na naše kopačky kýžený klid. Rád bych taky zažil nějaký zápas s čistým kontem,“ přál by si trenér Špička.

Jeho tým už může být de facto v klidu. Jen souhra okolností by jej mohla připravit o udržení v divizi a nejbližší 28. kolo to jen potvrdí.

FK Šternberk – Bospor Bohumín 2:4 (2:1)

Branky: 30. Tögel, 43. z pen. Smrček – 45. a 64. M. Hanus, 51. a 69. Halaška. Rozhodčí: Kovářčík – Kneisl, Podhajský. ŽK: 3:4. Diváci: 236.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Leibl, Košťál, Šiška – Halaška, Vaclík, F. Hanus, Nowinski (84. Ferenc) – M. Hanus (88. L. Poštulka) – Jatagandzidis (46. Palej). Trenér: Martin Špička.