Domácí měli velkou motivaci uspět, protože v případě výhry by se dostali do čela našlapané tabulky. Bohumínští hráči jim to znemožnili obětavým a bojovným výkonem.

Z Dolního Benešova si tak v krátkém sledu odvezl cenný bod další celek z Karvinska, protože o víkendu tam uspěly i Petrovice.

„Po porážce v Kozlovicích jsme si řekli, že takový výkon už nesmíme dopustit. A dneska to byl skutečně poctivý, odbojovaný a svědomitý výkon,“ poděkoval hráčům trenér Bohumína Marek Poštulka.

Jeho svěřenci příkladně odjezdili sedmdesát minut. Pak jim došla šťáva. „Po nepovedené zimní přípravě plné zranění a nemocí to není ono. Od sedmdesáté minuty už někteří hráči šlapali vodu,“ všiml si Poštulka.

Bohumínští se museli obejít bez brankářské jedničky Švrčiny, ale odhodlání jim nescházelo. Chvíli po pauze se dokonce ujali vedení. Dolní Benešov pak během chvilky otočil skóre, ale divokou čtyřminutovku se třemi góly zakončil bohumínský Halaška, který po rohovém kopu srovnal na 2:2.

„Škoda těch dvou minut, kdy soupeř otočil skóre. Ale cením si, jak kluci dokázali zareagovat. Opravdu si mákli. Kdybychom dostali gól v nastavení, tak bych hráčům ani nic nevyčítal, protože to fakt odjezdili,“ byl s výkonem spokojen kouč Bohumína.

FC Dolní Benešov – Bospor Bohumín 2:2 (0:0)

Branky: 72. Haas, 74. Adamík – 47. Padých, 76. Halaška. Rozhodčí: Duda – Galásek, Laštuvka. ŽK: 1:3. ČK: 81. Vaclík (B). Diváci: 124.

Bohumín: Baráni – Šiška, Leibl, Košťál, Jakubov (46. Nowinski) – Ferenc, Vaclík, Palej, Halaška – F. Hanus (86. M. Hanus) – Padých (65. Jatagandzidis). Trenér: Marek Poštulka.