Jak svou trefu viděl? „Dostal jsem tam krásný balon od Honzy Šislera, otevřel se mi prostor a já se snažil navést si balon na střed. Wagy mi tam dobře odclonil stopera. Abych pravdu řekl, tak jsem ten gól ani neviděl, protože jsem spadnul na zem a teprve, když se kluci začali radovat z gólu, tak jsem se začal radovat taky,“ popsal svou trefu Lukáš Budínský.

I on si byl vědom, že to ve hře nebylo ono. „Dost balonů jsme poztráceli vinou nepřesností. Sigma měla šance, takže ten bod je zlatý. Teď to sbíráme po remízách, což je sice fajn, ale už by to chtělo zase vyhrát, abychom se spodku vzdálili,“ upozornil správně.

Karvinští fotbalisté (v bílém) uhráli na Hané bod.

S tím se ztotožnil i Patrik Le Giang. „Opravdu šťastný bod. Domácí měli dost šancí, ale nevyužili je. My naopak využili jeden z mála brejků a potrestali soupeře v momentě, kdy měl vzadu okénko. Je třeba pochválit celý tým, jak to odmakal a neustále odvracel spoustu balonů,“ chválil Le Giang spoluhráče.

V první půli musel karvinský gólman řešit nebezpečnou střelu Zahradníčka, jinak tam už domácí kromě hlavičky Řezníčka nic neměli, protože u akce Sladkého se mával ofsajd. „Více šancí měla Sigma až ve druhé půli,“ souhlasil Le Giang. „Dobře kombinovala, hrála přímočarý fotbal a my měli i štěstí. Oddřeli jsme to a já si docela zachytal,“ uznal Le Giang.

Karvinští fotbalisté (v bílém) uhráli na Hané bod.

Karvinští měli v poli dobré myšlenky jak založit útok a pokračovat v něm, bohužel se o slibné možnosti připravovali školáckými chybami. Základem je totiž dobré zpracování. A když se už podařilo míč zpracovat, tak se mnohdy volilo špatné řešení, tedy přihrávka na obsazeného spoluhhráče, zatímco na druhé straně se o balon hlásil spoluhráč volný.

„Mohli jsme být nebezpečnější,“ přitakal trenér MFK Josef Mucha. „Chtěli jsme hrát vysoko a napadat soupeře, jenže jsme blbě dostupovali, a z toho plynuly šance Sigmy. Přežili jsme spoustu závarů, tolik jich v našem vápně nebylo snad za celou jarní část (zase tolik jich ale nebylo), a když jsme chtěli zaútočit, zbavovali jsme se balonů zbytečnou lehkovážností. Kombinace nám vázla a s hrou nejsme spokojeni, protože jsme byli pod tlakem,“ uznal Josef Mucha.