„Chtěli jsme presovat hlavně přes jejich pravou stranu. To se nám dařilo a vlastně z toho vyplynul i ten náš první gól. Když pak přidal Wagy (útočník Wágner) druhý, už to bylo dobré,“ pochvaloval si po vítězném utkání Lukáš Budínský.

Nemáte lepší start, než jste sami čekali?

Asi jo, v Boleslavi s námi nikdo moc nepočítal, ale dokázali jsme vyhrát. Pak jsme se celý týden připravovali na to, abychom ty body potvrdili. Ale že nám to proti Zlínu tak vyjde, to jsme nečekali. Soupeře jsme úplně přejeli. 

Půjde teď sebevědomí mužstva nahoru?

Půjde, ale pořád je to jen dvacet bodů a to není dost. Máme teď těžší los, kdy jedeme do Liberce a máme doma Spartu. Pak hrajeme dvakrát venku, takže nějaké body musíme ještě udělat.

V čem je změna oproti podzimním zápasům, které vám výsledkově nevycházely?

Přiznám se, že netuším. Moc se toho u nás nezměnilo, pokupě jsme furt, nikdo nový nepřišel. Ono nám to vlastně fungovalo i na podzim, akorát jsme neměli ty výsledky. Teď máme štěstí, i ty výsledky. 

Za kterými stojí zlepšená koncovka? Tam se také nic nezměnilo?

Asi jsme důraznější a víc chodíme do vápna. Také umíme zahrozit ze standardek. To je velká pomoc. 

Lukáš Budínský proti Zlínu proměnil penaltu a nahrál na gól Marku Janečkovi.Zdroj: Ivo Dudek

To je ale na jaře hlavně vaše zásluha. Dnes jste svůj trestný kop nasměroval přesně na hlavu Marka Janečky…

Jo, jenže jsem se ukopl (smích). Chtěl jsem to dát na zadní tyč, jenže tím, jak byly ty balony zmrzlé, tak mi to sjelo. Takhle doprostřed jsem to nechtěl, ale vyšlo to. 

A vaše proměněná penalta?

Tam jsem si řekl, že nebudu nic vymýšlet. Vsadil jsem na razanci. 

Jak se hrálo v tom mrazu?

Hřiště bylo trochu hrbolaté, ale pro oba stejné. Zpočátku jsme to raději jen nakopávali, ale s dobrým výsledkem přišla i slušná kombinační hra. Ty balony byly těžší, ale srovnali jsme se s tím a Zlín do ničeho nepustili.

V součtu se zápasem proti Bohemians máte v jarní části sezony už třetí nulu…

Je to tak. Na podzim jsme doma dostávali docela dost gólů, což nás sráželo. Teď z toho jsou tři nuly vzadu. Musíme v tom pokračovat.