Z bratislavské Petržalky přichází do fotbalového MFK Karviná na hostování do konce roku zkušený český fotbalista Jan Buryán, hráč Žižkova, který má v české nejvyšší soutěži přes 200 ligových startů. Bude tak vedle Mašleje, Dohnala, Opice, Sourady a Chlebka dalším zkušeným borcem, který by měl ve třetí lize vynikat. Jedná se o typ defenzivního hráče, obránce či záložníka.

„Proti Zlínu B se ukázal dobře, bylo vidět, že má přehled a zkušenosti. Bude určitě platnou posilou,“ podotkl na jeho adresu hrající manažer klubu a ikona karvinské kopané Petr Mašlej. Právě Mašlej se ve Fryštáku, kde Zlín B hraje své domácí zápasy, postaral o karvinské vyrovnání. Hezkou hlavičkou v pádu k tyči překonal domácího gólmana Kořínka. „Gól je hezký, ale jinak nejsme vůbec spokojeni. Měli jsme pět čistých šancí, soupeř dvě poloviční a výsledek je 1:1. Musíme opravdu zapracovat na koncentraci, protože takové hloupé góly nemůžeme pořád dostávat,“ zmínil vedoucí branku zlínské juniorky Petr Mašlej.

Trenéři už do sestavy opět zabudovali uzdraveného Jindřicha Dohnala, a po posledních přehmatech v defenzivě trošku pozměnili styl hry a rozestavení. Nyní jedou Karvinští do Mutěnic, které vedou s Olomoucí B tabulku MSFL a netají se plány na postup. Loni tam ale sehrála Karviná naprosto vyrovnané utkání, kdy ji potopil jen nešťastný den brankáře Gradka, jenž se podepsal pod dva góly domácích a Karvinští tenkrát prohráli 2:3.

Doma s nimi na podzim v mrazu a sněhu hráli 2:2, když opět měli převahu, ale doplatili na podobné kiksy v bránění, jaké se jim stávají právě teď. „Jedeme tam určitě bodovat, herně jsme na tom stejně a vyrovnáme se soupeři i zkušenostmi. Jen se musíme vyvarovat těch hrubek v obraně,“ zakončil Mašlej.