„Ono se obvykle v situaci, kdy se mužstvu nedaří, říká, že výhra by mohla být tím pravým odrazovým můstkem, ale já bych se nebál použít tohle rčení i na náš sobotní zápas v Heřmanicích. Klukům jsem po utkání poděkoval, protože předvedli výkon, který by opravdu mohl znamenat obrat v naší situaci," poznamenal po zápase trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Vzhledem k pár absencím v kádru musel mírně pozměnit sestavu, ale ukázalo se to jako z nouze ctnost. „Možná jsme to konečně trefili tak, jak by to mělo být. Věřím tomu, že v tomto složení se o záchranu popereme," snažil se burcovat své svěřence.

V jejich situaci Dětmarovicím ani nic jiného nezbývá – je třeba vidět věci pozitivně. Na případná negativa bude dost času po sezoně. „Chceme soutěž zachránit. K tomu je třeba začít sbírat body. Mohli jsme s tím začít už v Heřmanicích, protože byly naprosto hratelné. Bohužel stále trpíme na útok, který nám moc nefunguje," uznal Jadrný.

Pokud jeho tým nebyl na míči mírně lepší, pak byl minimálně vyrovnaným soupeřem. „První půle byla v pořádku, Kotrla snad neměl balon v ruce. Nepodchytili jsme začátek druhého poločasu, kdy jsme dvakrát rychle inkasovali," přibližoval Jadrný branky Schwarze a Půdy, jehož přímák ze třiceti metrů nešťastně tečoval mimo Kotrlův dosah bojovník Hrtánek.

„Potěšilo mě, jak kluci makali. Dvacet minut jsme Heřmanice skřípli, dali kontaktní gól, tato pasáž se mi líbila," uznal Jadrný. Kýženého vyrovnání se už ale jeho svěřenci nedočkali. „Je to škoda, Heřmanice opravdu nehrají to, co na podzim. Zadrhly se střelecky, v závěru to rozbíjeli maximálním počtem střídání. Přestali jim hrát ti nebezpeční černoši. Mohli jsme tady něco uhrát, ale co se dá dělat. Snad se sbíráním bodů začneme příště doma s Polankou. Tady už musíme zabrat," upozornil Jadrný na nepříznivý vývoj ve vyšších soutěžích, který znamená, že sestup se může týkat i tří týmů krajského přeboru.

FC Heřmanice – SK Dětmarovice 2:1 (0:0)

Branky: 47. Schwarz, 54. Půda – 74. Macko. Rozhodčí: Vranay – Potiorek, Lakomý. ŽK: 0:2. Diváci: 130.

Dětmarovice: Kotrla – Derík, Hrtánek, Mleziva, Holý – Kurušta, Káňa – Beilner (68. Hurník), Zahatlan, Macko – Ristovský (71. Kloda). Trenér: Josef Jadrný.