„Odstartovali jsme jej nultým ročníkem, protože jsme nikdo pořádně nevěděl, jak se to chytne, ale letos to byl druhý ročník, tedy třetí konaný, a musím říct, že jsme byli příjemně překvapeni. Sešlo se přes padesát lidí. Koukal i současný předseda MFK Havířov Brunek Šimša," zasmál se Jiří Lankočí, někdejší hráč Baníku (nyní MFK) Havířov a trenér mládeže, naposledy u dorostu Albrechtic.

Miniturnaj v sálové kopané na hale Žákovská byl setkáním po letech bývalých hráčů Havířova, ale i Albrechtic a Dolních Datyní, protože tam všude se pohybují bývalí kvalitní fotbaloví plejeři a ochotní dobrovolní trenéři a funkcionáři.

„Účastí jsme byli mile potěšeni. Přišli například bývalí hráči Baníku Marek Úlehla, Vladimír Neuman, Adam Malysz, Karel Sochora, Radim Majer, Zdeněk Dluhoš, kteří se turnaje zúčastnili aktivně. Byli tam i kluci, které jsem viděl snad po třiceti letech," přibližoval Lankočí. Všichni tito výborní hráči patřili ke generaci, která hrávala za Baník po jeho pádu z tehdejší druhé československé ligy.

Na setkání však byli přítomni i trenéři a funkcionáři, kteří pamatují i tuto dobu, jako pánové Jan Starostka, Bronislav Šimša, Stanislav Kotula, Stanislav Kowalski či Jiří Lankočí starší.

Největší osobností turnaje byl Daniel Zítka, asi nejslavnější havířovský odchovanec a bývalý reprezentant, který v brance bruselského Anderlechtu posbíral tituly mistra Belgie i starty v Lize mistrů.

„Myslím, že se akce povedla. Chlapi si na hřišti ještě dokázali, že fotbálek hrají pořád na slušné úrovni a pak jsme všichni společně poseděli a pobavili se o svých životech. Chystáme turnaj organizovat i pro další roky, již teď se nám hlásí další hráči, třeba ze sousedního ČSAD Havířov," zakončil Lankočí.