„Nějaká ta fotbalová spravedlnost snad existuje," pousmál se trenér Orlové Josef Jadrný. Svůj tým připravil na soupeře skvěle. Orlovští si hlídali tvůrce hry Zelenku a nebezpečného Kroupu a ti si moc nezahráli.

„I když Zelenka nám dal paradoxně gól. Musím říct, že v celém utkání jsme měli navrch, což mě příjemně překvapilo. Pod tlakem soupeře jsme se ocitli jen poslední čtvrthodinu první půle, pak jsme také dostali takový blbý gól do šatny, ale nesesypali jsme se a hned v nástupu do druhé půle jsme dali asi rozhodující branku," pochvaloval si Jadrný.

Zápas domácí odstartovali na jedničku a Schroner skóroval. „Přiznám se, že takové brzké góly nemám moc rád, ale mužstvo to povzbudilo, kluci si začali věřit," popisoval Jadrný. Po brance do šatny se domácí dočkali další trefy, kterou zaznamenal Urban a zadělal na příznivý výsledek. „Právě Urban a Panák odehráli výborný zápas," chválil Jadrný.

Slávisté měli utkání pod kontrolou, Hanáky už nepustili ke srovnání stavu. Trenérovi Jadrnému vyšlo i střídání, když na plac poslal karvinského Španěla Castaniera a ten vystřelil nádherný třetí gól. Domácí si výhru s přehledem hlídali a na hřišti se objevil v závěru i rekonvalescent Vybíral.

Slavia Orlová – SK Prostějov 3:1 (1:1)

Branky: 6. Schroner, 48. Urban, 65. Diaz Castanier – 45. Zelenka. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 3:2. Diváci: 120.

Orlová: Szarowski – Lisický, Kaizar, Skoupý, Schroner – Panák, Klimas, Urban (88. Vybíral), Limanovský (78. Uher) – Tomáš (53. Diaz Castanier), Kopel. Trenér: Josef Jadrný.