„Musím přiznat, že jsme trochu měli obavy, protože na Lutyni se nám moc nedaří, ale byl jsem překvapen, jak neškodní hosté byli. Za celou dobu vystřelili snad dvakrát na bránu," divil se trenér domácího celku Radek Nešpor.

Ten si pochvaloval, že na kluzkém terénu si jeho hráči počínali nanejvýš zodpovědně a nenechali hosty hrát. „Byli jsme aktivní, bojovali. Říkali jsme si, že do nich musíme hned vletět a hráči plnili taktické pokyny," pochvaloval si Nešpor.

Naopak dolnolutyňský trenér Jiří Skála nemohl být spokojen. „Zase jsme se vrátili k té naivní hře. Přitom předešlé utkání s Bystřicí už mělo dobré parametry. Proti Datyním nám nešlo zhola nic," připustil Skála.
Aktivita vynesla domácím v první půli dvě branky, když po rohu Tomašáka skóroval Vlček, který pak připravil šanci Kubienovi.

Lutyně se dostala do hry v 55. minutě, kdy Tomašák zbytečně přidržel protihráče ve vápně a Macháček z penalty korigoval. Tomašák ale vzápětí svou chybu napravil a precizním přímákem přidal třetí gól, který rozhodl. „Pak už jsme si to pohlídali," oddechl si Nešpor.

„Občas mi to připadá, jako by se kluci sešli spolu vůbec poprvé. Útočí a nezajišťují se, každý brejk pak smrdí gólem. Přes zimu na tom musíme hodně zapracovat, teď bude důležité udělat ještě nějaké body, ať neztratíme kontakt s ostatními a v zimě se musíme vrhnout na kompletní organizaci hry," nastiňuje nespokojený trenér Skála.

TJ Dolní Datyně – Sokol Dolní Lutyně 3:1 (2:0)

Branky: 24. Vlček, 27. Kubiena, 59. Tomašák – 55. z pen. Macháček. Rozhodčí: Moravec. ŽK: 3:2. Diváci: 150.

D. Datyně: Vasilko – Kučera, Tomašák, Dolák – Kodenko, Vlček, Miczka, Robin Bilas, Rohel (70. Švrčina) – Baláž (20. Kulhánek), Kubiena. Trenér: Radek Nešpor.

D. Lutyně: Šajer – Šimek, Vávra, Hanusek, Jurko – Kudlík (56. Jantoš), Velký, Pěgřim (14. Herák), Wita (83. Bednář) – Havlásek (87. Novotný), Macháček. Trenér: Jiří Skála.