Třinecký a českotěšínský fotbal chtějí těžit ze vzájemné symbiózy. Druholigový klub hodlá ze svého souseda vytvořit svou farmu, Těšín tuto spolupráci vítá. „My se nebráníme vůbec. S lidmi v Třinci máme podobný náhled na fotbal, obě města jsou od sebe blízko, což je ideální startovní pozice pro to, abychom se farmou Třince stali. Podobně postupuje spousta dalších klubů po celé republice,“ je trenér Českého Těšína Dalibor Damek spokojen s tím, jakým směrem se fotbal ve městě nad Olší ubírá.

Třinecký klub poslal do Těšína v zimě tři své hráče. Exligistu Siegla a spolu s ním Buzka a Sporyše. Kromě nich získali Těšíňané bystřického Lachowicze a v nejbližších dnech by se měl dojednat přestup ostravského Christa, jehož přesun do Těšína údajně brzdí administrace v Praze.

„Profitovat z toho mohou obě strany. V případě nouze můžeme do Třince posílat své hráče, místní talenti mohou v Třinci dostávat šanci v mládežnických kategoriích. Pokud má druholigový klub v kádru dvaadvacet lidí, byla by škoda, kdyby jich třetina měla jen trénovat,“ myslí si Damek, který měl přes zimu dost času utvářet kádr dle svých představ a role žhavého aspiranta na postup z krajského přeboru se nebrání.

Celý článek a další materiály ke startu fotbalového jara v tištěném vydání Deníku