„Byla to typická záchranářská, perně vybojovaná výhra," oddechl si po sobotním vítězství nad kvalitním soupeřem trenér Těšíňanů Čestmír Kročil.

Ten byl rád, že jeho tým neopakoval školácké hrubky z prvního zápasu v Kravařích. „Tentokrát jsme soupeři nenabízeli šance sami, Polom si je vypracovala svou fotbalovostí. Byl to silnější soupeř než Kravaře, paradoxně jsme ale vyhráli my. Měli jsme na své straně i štěstíčko," uznal Kročil.

Jako například hned v 5. minutě, kdy se po rohu Polomi zjevil na zadní tyči nikým neobsazený T. Hradský. Ale minul.

Domácí to zkoušeli kombinačně, ke konci poločasu vybojovali roh, Kupczak jej posadil na hlavu Race a domácí se mohli radovat. „Vlastně to byla podobná situace jako u šance Polomi. My jsme ale ten gól dali, zatímco oni ne," poukázal Kročil na drobné nuance při tvorbě výsledku.

Ve druhé půli měly šance ke vstřelení branek znovu oba celky, netrefil se už ale nikdo. Body budou Těšíňané potvrzovat v sobotu v Háji ve Slezsku. „Háj má samozřejmě v sestavě zajímavá ligová jména (Lukeš, Kiša – pozn. aut.), ale my budeme znovu makat na sto procent a dáme do toho srdíčko," zakončil Čestmír Kročil.

IRP Český Těšín – SC Pustá Polom 1:0 (1:0)

Branka: 44. Rac. Rozhodčí: Lakomý. ŽK: 1:0. Diváci: 150.

Č. Těšín: Klepek – Fizek, Stanowski, Rac, Kupczak – Konečný, Hradečný, Mendrok, Bolek (80. Rusek) – Przyczko, Trybulec. Trenér: Čestmír Kročil.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.