Zápas měl na poslední kolo nebývalou kvalitu. „To tedy ano. Frýdlant ještě mermomocí bojoval o konečnou druhou příčku a jezdil u nás doslova po zadku," uznal maximální přístup frýdlantských hráčů trenér Těšína Čestmír Kročil.

Jenže i jeho svěřenci se nenechali zahanbit. Chtěli navázat na povedené představení proti Krnovu, což se jim herně povedlo, výsledkově ale nikoliv.

První tutovku si na své konto připsali domácí, konkrétně dorostenec Podaný, který se ve 14. minutě vřítil do šestnáctky, ale odražený balon měl na slabší levačku, takže z toho byla jen taková „šmudla" doprostřed brány.

Na druhé straně už udeřilo. Po podobné situaci se míče zmocnil Mandičák a ten už z kopačky vyslal na bránu pořádný projektil. Brankář Klepek si na míč sáhnul, ale neměl šanci – 0:1.

Vedení však hostům do poločasu nevydrželo. Lojek si totiž udělal ze stoperů dobrý den, prohodil si mezi nimi balon a ti ho naháněli marně. Bombou kolem brankářovy hlavy srovnal na 1:1.

Druhá půle nabídla opět velmi živý a atraktivní fotbal, kdy oba celky chtěly útočit. Frýdlantští dávali do hry vše, dobře věděli o finančních problémech divizního Lískovce a správně kalkulovali, že i druhé místo v přeboru bude letos na 99 procent postupové.

V 62. minutě Těšíňané odvrátili ze svého pokutového území standardku, ale míč se jim tam vrátil zpět, Bolek ho špatně trefil a byl z toho roh. Chlebek jej poslal do vápna a ten se proti ostrému slunci pomalu snášel před bránu, většinou hráčů nepozorován. „Hráči pak říkali, že ten balon nešlo vidět. Klepek se proti němu rozběhl, ale najednou zůstal stát. Míč se mu ztratil z dohledu, což pak potvrdil i Fizek. I střelec Tobiáš z Frýdlantu po utkání říkal, že mu balon spadl na hlavu. Neviděl ho. Škoda, že nespadl na hlavu někomu z našich," zalitoval trenér Kročil.

Než se šokovaní domácí oklepali, inkasovali po chybě Hrtánka potřetí. Následně začali hrát vabank. „Vysunuli jsme dopředu Fizka a začali hrát na tři útočníky. Už bylo jedno, jestli inkasujeme pět gólů. Chtěli jsme se pokusit srovnat. Myslím, že se Frýdlant docela strachoval. Vytvořili jsme si tři gólovky. Nevím, jak by hosté vyváděli, kdybychom opravdu vyrovnali," zasmál se Kročil.

První tutovku obstaral po Fizkově prodloužení hlavou rychlonohý Trybulec, jehož dělovku zázračně vyrazil gólman Frýdlantu. V 82. minutě našel Mendrok na zadní tyči Fizka s Konečným, kteří se nedomluvili a vzájemně si překáželi. „Kdyby si na sebe křikli, musel to buď jeden, anebo druhý uklízet do prázdné," chytal se za hlavu trenér Kročil.

V poslední minutě běžel z boku na bránu Fizek, ale ukvapil se a střílel vedle. Hosté po závěrečném hvizdu s úlevou popadali na trávník. „Herně jsme nezklamali, podali jsme kvalitní výkon ve výborném zápase," chválil Kročil svůj tým i přes porážku.

Debutující rozhodčí Trojan zvládl zápas na jedničku.

IRP Český Těšín – BFK Frýdlant n. O. 1:3 (1:1)

Branky: 38. Lojek – 17. Mandičák, 62. Tobiáš, 67. Preči. Rozhodčí: Trojan. ŽK: 2:2. Diváci: 120.

Č. Těšín: Klepek – Bolek, Fizek, Hrtánek, Kupczak (78. Matušík) – Podaný (46. Žebrok), Hradečný (70. Chloň), Mendrok, S. Zogata (61. J. Zogata) – Trybulec, Lojek (60. Konečný). Trenér: Čestmír Kročil.