„Myslím, že mohu mluvit i za kolegy, ale v zimě si všichni přejeme, aby už byla příprava za námi. V amatérských podmínkách s týmem sotva něco nacvičíte, protože jste rád, když vám na trénink přijde dostatek lidí. My jsme považovali za úspěch, když jsme nemuseli odvolávat víkendový zápas," poznamenal Kročil na úvod hodnocení zimní přípravy. A to se ve dvou případech stejně Těšíňanům „podařilo".

V Orlové se zase do jejich brány musel postavit nezkušený Kuča z domácích řad, jelikož Těšín žádného gólmana neměl. I proto výsledek 9:0…

„Máme v kádru študáky, zaměstnané lidi. Mendrok s Przyczkem zase hrají futsalovou ligu za Třinec. I proto jsme odehráli v přípravě jen pět zápasů," informoval Kročil.

Naštěstí pro něj má Těšín díky povedenému závěru podzimu slušný náskok na sestupové příčky. „Pro nás budou vlastně stěžejní hned první dvě kola, kdy jedeme do Kobeřic, které jsou předposlední a hostíme třinácté Markvartovice. Když si na ně udržíme odstup, tak bychom jaro měli zvládnout," přeje si Kročil, aby tým v těchto dvou utkáních neprohrál.

V kádru Těšína došlo k zajímavému pohybu hráčů, když tým opustily tři pilíře základní jedenáctky, a sice spolehlivý Šlavka, střelec Zábelka a zkušený Sostřonek. „nahradit je nebude lehké," je si dobře vědom Kročil. „Navíc celou zimu netrénuje vysoký Rac, naše obranná stálice, protože je zraněný," dělají se Kročilovi vrásky na čele.

Novými tvářemi v týmu by naopak měli být dva dorostenci Zogata s Podaným (bratr karvinského Tomáše Knötiga), dále Kopr, který se vrátil z pracovního pobytu v Anglii, a především Slovák Peter Kiška, který má na kontě 270 ligových startů, které nasbíral v dresu mateřské Dubnice nad Váhom, v Moldavsku a na Kypru. „Je to určitě zkušený borec, ale rok nehrál kvůli zranění. Uvidíme, jak rychle se do toho vpraví," je Kročil sám zvědav na slovenskou posilu.

IRP Český Těšín
Brankáři: Klepek, Galusik
Obránci: Rac, Kupczak, Rusek, Stanowski, Podaný
Záložníci: Mendrok, Fizek, Hradečný, Przyczko, Bolek, Žebrok, Kopr
Útočníci: Konečný, Kiška, Lojek, Trybulec, Zogata

Přišli: Kiška (hostování Váhovce), Galusik, (hostování Třinec), Stanowski (hostování Karviná), Kopr (návrat z Anglie), Podaný, Zogata (oba z dorostu)
Odešli: Zábelka, Sostřonek (oba H. Žukov), Vlachovič (ukončeno hostování Třinec), Hanzlík (ukončeno hostování Vítkovice), Šlavka (návrat na Slovensko)

PŘÍPRAVA TĚŠÍNA

Nový Jičín – Český Těšín 5:1 Lojek
Krásno nad Kysucou – Český Těšín 2:1 Trybulec
Orlová – Český Těšín 9:0
Český Těšín – Dobratice 4:1 Konečný 3, Mendrok