„Určitě jsme nechtěli hrát na 0:0. Přijeli jsme hrát fotbal s tím, že uvidíme, co ukážou favorizovaní domácí, a třeba se nám povede dát gól. Víme však, že v naší situaci potřebujeme bodovat, nejlépe vyhrávat, a když tady vyhrály mančafty jako Vendryně či Rýmařov, tak proč by se to nemohlo povést i nám," prozradil kouč, s čím na půdu druhého celku tabulky přijeli.

„Věděli jsme, že k úspěchu tady potřebujeme dvě věci: pokrýt Knappa, který dělá vítkovickou hru a diriguje ji a také silnou pravou stranu, kde operuje především Bystrý. Obojí se jednoznačně povedlo," odhalil Kročil recept, kterým pokořil Vítkovice.

Velkou pochvalu si úst trenéra vyslechli zejména středoví záložníci, Šostronek s Mendrokem. „Právě oni měli na starosti Knappa a svůj úkol zvládli skvěle. Umožnili nám dobře bránit a čekat na vhodnou příležitost na vstřelení branky. To se nakonec povedlo, když se Hradečný s trochou štěstí prosadil," vysvětlil Kročil.

Český Těšín sice v tabulce operuje v místech, která ohrožují jeho budoucí existenci v krajském přeboru, ovšem to neodpovídá herním výkonům týmu během jara. Toho si byl vědom před utkáním také Kročil, jenž věřil i v úspěch na hřišti Vítkovic.

„Po minulém kole, kdy jsme prohráli 0:2 s Rýmařovem, jsme si řekli, že je škoda, abychom odehráli dobrých šedesát minut a potom celý výkon shodili chybami, díky nimž prohrajeme. A proti Vítkovicím se to opakovalo, jelikož po naší velké gólovce měli šance domácí, kteří neskórovali jen díky výbornému Klepkovi v brance. Skončit to góly, tak jsme jeli domů po porážce 0:3," uvědomil si kouč, kterému vrásky udělalo akorát zranění stopera Stanowského.

„Dopadl přímo na rameno a těžko říct, zda si jej vykloubil, ale v dalších dnech bychom měli vědět více. Pokud jde o další hráče, tak jsou všichni v pořádku, jen Arkadiusz (Trybulec) má rozbitý nos po zásahu loktem. Ale to je součástí zápasu, kdy oba týmy o něco hrají," uvedl.

Sám teď ví, že zisk těchto nečekaných bodů výrazně přiblížil záchranu. Euforii však vzápětí krotil, jelikož do konce soutěže týmu zbývá pět kol, během nichž potřebuje přísun dalších bodů.

„Je to samozřejmě mílový krok k udržení, ale ještě nás čekají dvě zlomová utkání. Jde o zápasy s Polankou a Heřmanicemi. V těchto duelech si nesmíme dovolit prohrát. Neříkám ztratit, remíza by také nebyla špatná, ale určitě ne prohrát. Když je zvládneme, tak si myslím, že se v Českém Těšíně můžeme těšit i pro příští sezonu na krajský přebor," věří Kročil.

A kolik bodů bude fotbalistům od česko-polských hranic stačit podle Kročila k udržení? „Vždycky říkám, že 32 bodů je šťastná záchrana a 34 už je prakticky jistota. Myslím si ale, že teď bude stačit 33 bodů. Z toho vyplývá, že potřebujeme ještě šest bodů," myslí si Čestmír Kročil.

MFK Vítkovice – IRP Český Těšín 0:1 (0:0)

Branka: 60. Hradečný. Rozhodčí: Tomšík. ŽK: 1:1. Diváci: 103.

Č. Těšín: Klepek – Fizek, Rac, Stanowski (30. Czyž), Kupczak – Bolek (71. Žebrok), Sostřonek, Mendrok, Hradečný (80. Rusek) – Trybulec (73. Konečný, 89. Lojek), Przyczko. Trenér: Čestmír Kročil.