Konečný výsledek s povděkem kvitovali nejspíš i v Dolní Lutyni a Hrabové, kteří tím udrželi větší naděje na záchranu. A v neposlední řadě – pomohla si i Stonava. „Prvotní cíl jsme splnili, přesto nás remíza mrzí, protože jsme měli na to vyhrát. Mohli jsme si jaro udělat klidnější, mohli jsme se dotáhnout ke středu tabulky," byl pocitově rozpolcen trenér Stonavy Lukáš Hojdysz.

Samotný zápas se divákům určitě musel líbit, protože hra i skóre se přelévalo ze strany na stranu. Domácí vedli, pak prohrávali, zase vedli…

Stonavě citelně chyběl nemocný stoper Hančín. „Chyběl víc, než jsme si byli ochotni připustit. Přeci jen si už ve dvojičce s Fraitem na sebe zvykli a ty góly jsme v Sedlištích dostávali po naivních chybách. Všechny byly zbytečné," vracel se k obdrženým brankám trenér Stonavy.

Navíc všechny tři obstaral nejnebezpečnější hráč domácích a jediný střelec Krejčok, na něhož Hojdysz speciálně upozorňoval. „Příprava na něj přišla vniveč, protože nám dal hattrick. Ale ty góly, to by se fakt muselo vidět. Jako kdyby je dostávali žáci," kroutil hlavou Hojdysz.

Hned po deseti minutách zůstal Krejčok neobsazen a jako na tréninku si placírkou cvičně zkusil vystřelit k tyči. Trefil přesně. A to do té doby hrála prakticky výhradně Stonava.

Hosté se nevzdali a působili fotbalovějším dojmem. Přehrávali Sedliště silným středem zálohy, kde operovali Juroszek, Graňák a Kisel. Ještě do přestávky zaslouženě otočili po brankách Macka a Šustera, kteří chytili formu v pravý čas. „Chyběl tomu třetí gól. Kdybychom soupeři odskočili na 3:1, myslím, že by se už nezvedl a ty dva body navíc by nám ohromně pomohly," litoval Hojdysz.

Jenže domácí ve druhé části během chvilky otočili na 3:2. Nejprve uklouzl gólman Gaszczyk, čehož Krejčok využil k vyrovnání, a pak stonavští zadáci jen koukali, jak se Krejčok zmocnil míče po prohraném souboji a pelášil sám na bránu. „Vzadu jsme dělali velké kiksy. Dopředu to bylo dobré, škoda nevyužitých šancí," rekapituloval Hojdysz.

Naštěstí pro něj se Stonava vzpamatovala a stihla vyrovnat. Macko našel přes celou šíři hřiště nabíhajícího Juroszka a i ten mužstvu svým gólem pomohl. A to ještě postupoval v 89. minutě sám na bránu Feber. Mohl být hrdinou zápasu, ale mířil vedle. „Aspoň půjdeme do zimní přípravy s vědomím, že si nemůžeme dovolit nic vypustit. V našem postavení klidní být ještě nemůžeme," uzavřel stonavský kouč nepříliš povedený podzim.

BD Stav Sedliště – SK Stonava 3:3 (1:2)

Branky: 10., 62. a 67. Krejčok – 22. Macko, 33. Šuster, 79. Juroszek. Rozhodčí: Šujan – Kantor, Jantoš. ŽK: 2:3. Diváci: 100.

Stonava: Gaszczyk – Škuláň, Frait, Sochora, Macko – Kluz – Juroszek, Graňák, Kisel – Ženatý (66. Feber) – Šuster. Trenér: Lukáš Hojdysz.